Moje wielkie cygańskie święta Bożego Narodzenia

My Big Fat Gypsy Christmas, Wielka Brytania 2013

Do irlandzkiego miasteczka raz do roku zjeżdżają cygańskie rodziny, by celebrować ważne ceremonie. Film ukazuje kilka rodzin na różnym etapie życia i sposoby spędzania świątecznego okresu.

 • Czas trwania: 46 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Moje wielkie cygańskie święta Bożego Narodzenia w telewizji

ZwińRozwiń
 • Sobota 02.01.2016 06:10

  TVP 2

 • HIT Dnia

  Sobota 26.12.2015 08:10

  TVP 2

Multimedia

Twórcy

 • Ian Livingtone Muzyka

Opis programu

ZwińRozwiń

Irlandzkie miasteczko Rathkeale raz do roku przeżywa wyjątkowy okres. W grudniu zjeżdżają tu cygańskie rodziny, które po całorocznej podróży w różne strony świata wspólnie celebrują rodzinne ceremonie: śluby, komunie i święta Bożego Narodzenia. Szczególną atmosferę uroczystości podkreślają feeria barw skąpo skrojonych i bogato zdobionych sukienek dziewcząt oraz baśniowe suknie panien młodych. Dokument ukazuje kilka rodzin na różnym etapie życia oraz sposoby spędzania świątecznego okresu.

Spokojne irlandzkie miasteczko Rathkeale raz do roku przeżywa wyjątkowy okres. W grudniu zjeżdżają tutaj liczne rodziny cygańskie, które po całorocznej podróży w różne strony świata, wspólnie celebrują rodzinne ceremonie: śluby, komunie święte i święta Bożego Narodzenia. Ceremonie upływają w szczególnej atmosferze, podkreślanej feerią kolorów skąpo skrojonych i bogato zdobionych sukienek dziewcząt oraz baśniowymi sukniami panien młodych. Ślubom i komuniom towarzyszą diademy, brylanty, diamenty, limuzyny i karoce. Wszystko to składa się na przyjacielską konkurencję między pannami i ich rodzinami, a najlepsze suknie są komentowane i długo pamiętane przez całą społeczność. Dokument ukazuje kilka rodzin na różnym etapie życia (nastoletnie panny młode, młoda mężatka w ciąży, matka kilkuletniej dziewczynki, małżeństwo, które wychowało już pięcioro dzieci) i sposób, w jaki spędzają świąteczny okres (wesela, zakupy świąteczne, wręczanie prezentów, odwiedziny zmarłych na cmentarzu).

Komentarze

Skomentuj
 • ciekawy (gość)

  opisz coś więcej. bardzo mnie ciekawi taka społeczność. czy cyganie to to samo co trawelersi??

  27.12.2015 11:16
 • Cliford (gość)

  robiłem u nich :)

  25.12.2015 22:34

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×