Moje życie dla Niego

Moje życie dla Niego, Polska 2004

Opowieść o życiu i pracy Artura Mariego, papieskiego fotografa. Mari pełni tę funkcję od 45 lat. Jan Paweł II był piątym papieżem, którego pontyfikat dokumentował.

  • Czas trwania: 50 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Ewa Świecińska

Moje życie dla Niego w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Przemysław Reichel Zdjęcia
  • Tomasz Michałowski Zdjęcia
  • Michał Lorenc Muzyka
  • Ewa Świecińska Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Opowieść o życiu i pracy Artura Mariego, papieskiego fotografa. Mari pełni tę funkcję od 45 lat. Jan Paweł II był piątym papieżem, którego pontyfikat dokumentował. Pracę w Watykanie zaczął w wieku 16 lat, rejestrując wizerunki Piusa XII. Mari należy do najbliższych i najbardziej zaufanych współpracowników Jana Pawła II. W filmie będzie również mowa o historii Stolicy Apostolskiej i panujących tam stosunków.

Filmowa opowieść o życiu i pracy zawodowej Arturo Mariego - "nadwornego" fotografa Jana Pawła II. Jan Paweł II był piątym papieżem, którego pontyfikat dokumentował. Swoją pracę w Stolicy Apostolskiej zaczynał jako 16 - latek, rejestrując na kliszy wizerunki Piusa XII. Od początku pontyfikatu Jana Pawła II Mari należał do jego najbliższych i najbardziej zaufanych współpracowników. Jego postać jest znana milionom telewidzów na całym świecie: Mari ze swoim aparatem zawsze znajdował się w pobliżu papieża, teraz jego samego uwieczniono na taśmie. Film o nim jest nie tylko okazją do pokazania jego codziennej pracy, ale także do zaprezentowania ciekawych aspektów historii państwa watykańskiego i panujących tam stosunków. W ciągu półrocznej pracy nad dokumentem ekipa TVP towarzyszyła Mariemu zarówno w apartamentach papieskich, jak i podczas oficjalnych uroczystości czy wizyt głów różnych państw.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×