Moksgmol - biały baribal

Moksgm'ol - The Quest for the Spirit Bear, Niemcy 2012

Great Bear Rainforest w Kolumbii Brytyjskiej to jeden z największych na świecie lasów deszczowych strefy umiarkowanej. Żyją tu niedźwiedzie, wilki i wiele innych niezwykłych gatunków zwierząt.

 • Czas trwania: 65 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Moksgmol - biały baribal w telewizji

ZwińRozwiń
 • Czwartek 20.11.2014 12:50

  TVP 1

 • Środa 27.11.2013 09:55

  TVP 1

 • Wtorek 26.11.2013 12:45

  TVP 1

Opis programu

ZwińRozwiń

Great Bear Rainforest w Kolumbii Brytyjskiej to jeden z największych na świecie lasów deszczowych strefy umiarkowanej. Żyją tu niedźwiedzie, wilki i wiele innych niezwykłych gatunków zwierząt. Naukowców zdumiewa produktywność biologiczna tego olbrzymiego terenu. Okalające go wody pomagają ochronić prawdziwe cuda natury. Legenda głosi, że białe futro, które ma jeden z dziesięciu niedźwiedzi czarnych, jest na pamiątkę czasów, gdy ponad 10 000 lat temu Ziemia była jeszcze pokryta lodem.

Autorzy filmu podróżują z kamerą po Kolumbii Brytyjskiej. Jest to prowincja kanadyjska, na terenie której znajduje się Great Bear Rain Forest, jeden z największych na świecie lasów deszczowych strefy umiarkowanej. Żyją tu niedźwiedzie, wilki i wiele innych niezwykłych gatunków zwierząt. Ta malownicza część ziemi jest kompleksowo przeplatającym się ekosystem, którego naukowcy nie są jeszcze w stanie w pełni zrozumieć. Zdumiewa biologiczna produktywność tego olbrzymiego terenu, którego przyległe wody pomagają ochronić prawdziwe cuda natury. Legenda głosi, że białe futro, które ma jedenz dziesięciu czarnych niedźwiedzi, jest na pamiątkę czasów, gdy ponad 10 000 lat temu ziemia była jeszcze pokryta lodem. Ten biały niedźwiedź, który nie jest niedźwiedziem polarnym, stał się symbolem tej krainy i tematem wielu legend.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×