Mormon w Białym Domu

The Mormon candidate, Wielka Brytania 2012

Autor zastanawia się, czy Mitt Romney, były biskup i misjonarz mormoński, jest odpowiednim kandydatem na prezydenta USA. Wyrusza z kamerą do Utah, gdzie znaczna część mieszkańców to mormoni.

 • Czas trwania: 65 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Mormon w Białym Domu w telewizji

ZwińRozwiń
 • Wtorek 02.10.2012 14:10

  TVP 2

 • Wtorek 04.09.2012 22:45

  TVP 2

Opis programu

ZwińRozwiń

John Sweeney wyrusza z kamerą do Utah, żeby się przekonać, jak wygląda życie w stanie, gdzie znaczna część mieszkańców to mormoni. Rozmawia z ludźmi spoza wspólnoty, którzy mówią, że Kościół mormoński to sekta. Jego establishment prowadzi korporację wartą miliardy dolarów. Misjonarze werbują wiernych, którzy odprowadzają 10% dochodów na Kościół. Apostatów się zastrasza i izoluje od bliskich i przyjaciół. Autor zastanawia się, czy Mitt Romney, były biskup i misjonarz mormoński, jest odpowiednim kandydatem na prezydenta USA.

John Sweeney, autor głośnych dokumentów o scjentologach, tym razem zajmuje się Kościołem, do którego należy prawdopodobny kandydat republikanów w tegorocznych wyborach prezydenckich, Mitt Romney. Sweeney wyrusza z kamerą do Utah, żeby się przekonać, jak wygląda życie w stanie opanowanym przez mormonów. Rozmawia z odszczepieńcami, którzy mówią, że Kościół mormoński to sekta. Jej establishment prowadzi wartą miliardy dolarów globalną korporację. Tysiące misjonarzy werbują wiernych, którzy odprowadzają 10% swoich dochodów na Kościół. Apostatów się zastrasza, inwigiluje i izoluje od bliskich i przyjaciół. Mitt Romney był mormońskim misjonarzem i biskupem. Z kościołem, którego dogmaty zdumiewają, wiąże go przysięga lojalności na śmierć i życie. Czy ktoś taki może być gospodarzem Białego Domu? Czy na Romneya zagłosują sympatyzujący z prawicą ewangelicy z Tea Party?

Komentarze

Skomentuj
 • ... (gość)

  Na pewno bardziej odpowiednim niz lewak Obama z baraku.

  04.09.2012 23:07

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×