Możemy zaczynać, panie McGill

Ready When You Are, Mr McGill, Wielka Brytania 2003

50-latek ma po raz pierwszy zagrać w filmie. Choć jego kwestia zawiera zaledwie kilka zdań, dla niego to sprawa wielkiej wagi. Okoliczności towarzyszące realizacji nie pomagają mu wczuć się w rolę.

  • Czas trwania: 95 minut, Gatunek: Komediodramat
  • Reżyseria: Paul Seed

Możemy zaczynać, panie McGill w telewizji

ZwińRozwiń
  • Piątek 09.04.2010 22:50

    TVP 2

  • Wtorek 05.01.2010 23:25

    TVP 2

Twórcy

  • Paul Seed Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

50-letni Joe McGill ma po raz pierwszy zagrać w filmie. Choć jego kwestia zawiera zaledwie kilka zdań, dla niego to życiowa rola. McGill chce wypaść jak najlepiej, wkłada wiele wysiłku w to, by jego wypowiedź brzmiała przekonująco. Niestety, entuzjazm McGilla znacznie przewyższa jego umiejętności. W wejściu w rolę przeszkadza mu też niecierpliwy, sfrustrowany reżyser. Perfekcyjne wykonanie zadania dodatkowo utrudnia obecność na planie uwielbianej przez mężczyznę aktorki, Amandy Holden.

Joe McGill (Tom Courtenay) jest zwykłym facetem, ale staje przed niecodziennym zadaniem. W wieku 50 lat ma po raz pierwszy zagrać w filmie. Co prawda tylko jako statysta - dostaje do wypowiedzenia zaledwie jedną kwestię - ale dla niego jest to życiowa rola. Mimo iż film jest przeciętnym kryminałem, przeznaczonym w dodatku na mały ekran, McGill chce wypaść w nim jak najlepiej. Wkłada więc maksymalny wysiłek w to, by jego rola była przekonująca. Niestety entuzjazm McGilla nie jest równy jego umiejętnościom. W wejściu w rolę przeszkadza mu też niecierpliwy, sfrustrowany reżyser filmu (Bill Nighy). A w dodatku w realizacji bierze udział idolka Billa ceniona aktorka Amanda Holden, co wcale nie ułatwia mu wykonania zadania. Nowa wersja klasycznej komedii Jacka Rosenthala, satyry o świecie produkcji telewizyjnych, została pierwszy raz sfilmowana w 1976 roku przez Mike'a Newella ("Cztery wesela i pogrzeb"). Rosenthal to jeden z najlepszych brytyjskich dramaturgów i scenarzystów, twórca m.in. legendarnego serialu "Coronation Street" i filmów takich jak "Yentl" Barbry Streisand czy "Szczęściarz Jim". Realizacją poprawianego przez samego Rosenthala scenariusza zajął się Paul Seed ("Dom z kart", "Prawdziwie angielskie małżeństwo"). Główną rolę w filmie zagrał znakomity brytyjski aktor Tom Courtenay, gwiazda kina młodych gniewnych ("Samotność długodystansowca", "Billy kłamca"), nominowany do Oscara za "Doktora Żywago" i "Garderobianego". Partnerują mu m.in. Bill Nighy ("To właśnie miłość", "Underworld"), Sally Phillips ("Dziennik Bridget Jones") i grająca samą siebie Amanda Holden.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×