MR 73

MR 73, Francja 2008

Detektyw Luis Schneider od śmierci dziecka popada w depresję. Gdy po 25 latach spędzonych w więzieniu wychodzi na wolność morderca Subra, pewna kobieta zwraca się do Schneidera z prośbą o pomoc.

 • Czas trwania: 125 minut, Gatunek: Thriller
 • Reżyseria: Olivier Marchal

MR 73 w telewizji

ZwińRozwiń

Obsada

 • Daniel Auteuil jako Schneider
 • Olivia Bonamy jako Justine
 • Catherine Marchal jako Marie Angéli
 • Francis Renaud jako Kovalski
 • Gérald Laroche jako Matéo
 • Guy Lecluyse jako Jumbo
 • Philippe Nahon jako Charles Subra

Twórcy

 • Olivier Marchal Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Policyjny detektyw Luis Schneider od śmierci dziecka popada w depresję i alkoholizm. Pewnego dnia w pijackim amoku grozi bronią kierowcy autobusu. Przełożeni delegują detektywa do pracy przy biurku. Upadek mężczyzny zbiega się w czasie z wyjściem na wolność mordercy i gwałciciela Charlesa Subry. Po 25 latach spędzonych w więzieniu przestępca wydaje się gotowy do powrotu do społeczeństwa. Innego zdania jest Justine, której rodzice zostali zamordowani przez Subry. Kobieta zwraca się z prośbą o pomoc do Schneidera.

Policyjny detektyw Luis Schneider (Daniel Auteuil) jest ludzkim wrakiem. Od czasu osobistej tragedii, jaką była śmierć dziecka w wypadku i kalectwo żony, śledczy stacza się w otchłań depresji i alkoholizmu. Pewnego dnia w pijackim amoku grozi bronią kierowcy miejskiego autobusu. Przełożeni tracą cierpliwość i delegują detektywa do pracy przy biurku. Upadek Luisa zbiega się w czasie z wyjściem na wolność mordercy i gwałciciela Charlesa Subry (Philippe Nahon). Po 25 latach odsiadki przestępca wydaje się zresocjalizowany i gotowy do powrotu na łono społeczeństwa. Innego zdania jest Justine (Olivia Bonamy), której rodzice zginęli bestialsko zamordowani z rąk Subry. Kobieta jest pewna, że psychopata znów zacznie zabijać, jednak sama nie jest w stanie go powstrzymać. Zwraca się z prośbą o pomoc do Schneidera. Tytuł thrillera kryminalnego Oliviera Marchala to nazwa słynnej nad Sekwaną broni. Manurhin MR 73 jest bowiem rewolwerem pozostającym od trzydziestu lat na wyposażeniu francuskiej policji. Podobno jej szefostwo nie darzy sympatią reżysera filmu, który zanim poświęcił się X muzie, spędził dziesięć lat w mundurze, doskonale zna więc realia pracy w policji i słynie z mrocznych i trzymających w napięciu obrazów o cynicznych gliniarzach, nie zawsze wiernych pryncypiom zawodu. Debiutował w 2002 roku elektryzującym "Tajniakiem" z Anne Parillaud ("Nikita") w roli głównej. Trzy lata później nakręcił niemniej udany dramat kryminalny "36". Produkcja z udziałem Daniela Auteuila i Gerarda Depardieu okazała się przebojem francuskich kin, zbierając przy okazji 8 nominacji do Cezara. W "MR 73" Olivier Marchal znów opowiada sensacyjną historię. Jej bohaterem jest zmęczony życiem detektyw, usiłujący powstrzymać skrajnie niebezpiecznego mordercę-psychopatę. Zadanie to stwarza policjantowi okazję do rehabilitacji za popełnione błędy, ale także szansę ukojenia bólu po rozpadzie rodziny. Realizowany w Marsylii thriller pozwolił Marchalowi raz jeszcze nawiązać współpracę z Danielem Auteuilem, jednym z najpopularniejszych francuskich aktorów, znanym m.in. z "Ósm

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 6.0 Głosów: 11

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×