Mr Nobody

Mr. Nobody / Ein Mann, drei Leben - Mr. Nobody, Kanada/Belgia/Francja/Niemcy 2009

Nemo Nobody budzi się w 2092 r. Ma 118 lat, jest ostatnim śmiertelnikiem na Ziemi. Okazuje się, że jego życie dotychczas toczyło się w kilku światach, które łączy osoba Anny - prawdziwej miłości.

 • Czas trwania: 160 minut, Gatunek: Film fantastyczny
 • Reżyseria: Jaco van Dormael

Mr Nobody w telewizji

ZwińRozwiń

Obsada

 • Jared Leto jako dorosły Nemo/stary Nemo
 • Sarah Polley jako Elise
 • Diane Kruger jako Anna
 • Linh Dan Pham jako Jean
 • Rhys Ifans jako ojciec Nemo
 • Natasha Little jako matka Nemo
 • Toby Regbo jako Nemo w wieku 15 lat

Twórcy

 • Jaco van Dormael Scenariusz
 • Jaco van Dormael Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Nemo Nobody budzi się w 2092 r. Ma 118 lat, jest ostatnim śmiertelnikiem na Ziemi. Ludzie skolonizowali Marsa i wygrali walkę z chorobami. Starzec wzbudza tu powszechne zainteresowanie. Tymczasem Nemo twierdzi, że jest rok 2009, a on ma 34 lata i wiedzie życie z żoną Elise oraz trojgiem dzieci. Psychiatra hipnotyzuje mężczyznę, aby wywołać wspomnienia. Okazuje się, że życie Nobody'ego toczyło się w kilku światach, które łączy osoba Anny - jego prawdziwej miłości. Chcąc wrócić do dawnego życia, Nemo musi znaleźć odpowiedzi na kilka pytań.

Pewnego ranka Nemo Nobody (Jared Leto) budzi się w 2092 roku. Ma 118 lat i jest ostatnim śmiertelnym człowiekiem na Ziemi. W nowym świecie, w którym człowiek skolonizował Marsa i wygrał walkę ze wszystkimi chorobami, starzec budzi powszechne zainteresowanie. Znudzeni własną doskonałością ludzie głosują w audiotele, czy należy pozwolić mu umrzeć. Nemo ostentacyjnie twierdzi, że jest rok 2009, on ma dopiero 34 lata i wiedzie zwyczajne życie z żoną Elise (Sarah Polley) i trojgiem dzieci. Psychiatra dr Feldheim (Allan Corduner) hipnotyzuje go, aby wywołać wspomnienia. O swojej biografii Nemo opowiada także młodemu, wścibskiemu dziennikarzowi (Daniel Mays). Okazuje się, że życie Nobody'ego toczyło się w kilku równoległych światach, a wszystkie je łączy osoba Anny (Diane Kruger), jego jedynej prawdziwej miłości. Różne decyzje i rozmaite zbiegi okoliczności raz oddalają, raz przybliżają ich do siebie. Aby wrócić do dawnego życia, Nemo musi znaleźć odpowiedzi na kilka istotnych pytań. Jaco Van Dormael zdobył uznanie w latach 90. filmami "Toto bohater" i "Ósmy dzień". Uprawia kino, w którym łączy powiastki filozoficzne z błazenadą, slapstickiem i kiczem. Scenariusz filmu "Mr. Nobody" jego autorstwa powstawał prawie 7 lat. To najdroższa w historii kina belgijskiego produkcja. Odrzucona przez festiwal w Cannes, została entuzjastycznie przyjęta w Wenecji i uhonorowana Nagrodą Specjalną oraz nominacją do Złotego Lwa. "Mr. Nobody" wygrał też w plebiscycie widzów, towarzyszącym przyznawaniu Europejskiej Nagrody Filmowej. Obraz Van Dormaela nie poddaje się łatwym klasyfikacjom, ponieważ został pomyślany jako pewnego rodzaju eksperyment. Podejmując rozważania na temat losu, przypadku, wolnej woli, wyboru, pamięci, czasu, śmierci i nieśmiertelności reżyser zrezygnował z linearnej narracji i tradycyjnego języka kina. Punktem wyjścia jest w filmie fenomen i istota człowieczeństwa. Życie jest uzależnione od dokonywanych wyborów, jest mozaiką utkaną ze szczegółów - wystarczy drobna zmiana ich układu i całość nabiera innego kształtu.

Komentarze

Skomentuj
 • nobody (gość)

  świetny film! nic dodać nic ująć. Jared doskonale zagrał, jak pozostali aktorzy. mimo że trwa dość długo, to oglądam go już kolejny raz i dalej mi się nie nudzi ;)

  06.01.2012 18:24
 • xyz (gość)

  czemu pomyliły?

  06.01.2012 18:22
 • be (gość)

  chyba się komuś trailery pomyliły

  06.01.2012 12:11

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×