Mroczny Ku Klux Klan

Inside the Ku Klux Klan, Wielka Brytania 2015

Dokument ukazuje odrodzenie organizacji Ku Klux Klan, która wciąż przyjmuje w swe szeregi nowe osoby. Kamera towarzyszy grupie jej członków, rejestrując różne wydarzenia i stosowane praktyki.

 • Czas trwania: 46 minut, Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: Dan Vernon

Mroczny Ku Klux Klan w telewizji

ZwińRozwiń
 • Sobota 03.02.2018 00:00

  FOKUS TV

 • HIT Dnia

  Środa 12.10.2016 23:10

  FOKUS TV

 • HIT Dnia

  Niedziela 09.10.2016 21:00

  FOKUS TV

Multimedia

Twórcy

 • Dan Vernon Reżyseria
 • Dan Vernon Autor

Opis programu

ZwińRozwiń

Organizacja Ku Klux Klan powstała w Stanach Zjednoczonych po wojnie secesyjnej. Przez lata rozniecała w amerykańskim społeczeństwie rasistowskie poglądy, a jej członkowie dopuszczali się aktów przemocy. Wielu sądzi, że to niechlubna przeszłość. Jednak Ku Klux Klan wciąż istnieje i przyjmuje w swe szeregi nowe osoby. Autor przemierza Stany Zjednoczone, dokumentując odrodzenie organizacji. Widzowie m.in. poznają szokujące praktyki oraz sposoby rekrutowania dzieci i młodzieży.

Ku Klux Klan powstał w XIX w., po wojnie secesyjnej. Przez lata rozniecał w Amerykanach rasistowskie poglądy i dopuszczał się aktów przemocy. Wielu myśli, że to niechlubna przeszłość, ale organizacja się odradza i rekrutuje młody narybek. Dan Vernon przemierza Stany Zjednoczone, by poznać od środka KKK, który walczy o supremację ""białej rasy"". Organizacja chce wzmocnić swoje szeregi po protestach i zamieszkach w Ferguson. Ludzie wyszli na ulice po tym, jak policjant zastrzelił czarnoskórego mieszkańca. Reżyser towarzyszy grupie, która deklaruje ""wiarę w zachowanie białej rasy"". Liczba osób wstępujących do organizacji wciąż rośnie. Widzowie poznają szokujące praktyki oraz sposoby rekrutowania dzieci i młodzieży.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×