Muzułmańska ofiara

A Son's Sacrifice, USA 2007

Jak wiele innych dzieci emigrantów, Imran należy do pierwszego pokolenia Amerykanów, które musi poradzić sobie z zachowaniem proporcji w mieszance wschodnich rodzinnych tradycji i zachodniej kultury.

  • Czas trwania: 35 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Muzułmańska ofiara w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Jak wiele innych dzieci emigrantów, Imran należy do pierwszego pokolenia Amerykanów, które musi poradzić sobie z zachowaniem proporcji w mieszance wschodnich rodzinnych tradycji i zachodniej kultury, w której zostali wychowani. Imran, w potrzasku między pragnieniem kontynuowania bangladeskich zwyczajów, a presją bycia Amerykaninem, musi zdecydować, czy przejąć po ojcu rzeźnię, która dostarcza mięso dla muzułmańskiej klienteli. Reżyser filmuje doświadczenie Imrana podczas dorocznego rytuału, gdy chłopak musi określić się jako muzułmanin i syn.

Imran Uddin boryka się z decyzją przejęcia po ojcu rzeźni. Chłopak musi dokonać wyboru, który określi go jako muzułmanina, Amerykanina i syna. Jak wiele innych dzieci emigrantów, Imran należy do pierwszego pokolenia Amerykanów, które musi poradzić sobie z zachowaniem proporcji w mieszance wschodnich rodzinnych tradycji i zachodniej kultury, w której zostali wychowani. Imran, w potrzasku między pragnieniem kontynuowania bangladeskich zwyczajów a presją bycia zwykłym Amerykaninem, musi zdecydować, czy przejąć biznes ojca, staromodną rzeźnię, która dostarcza mięso dla muzułmańskiej klienteli. Reżyser Yoni Brook filmuje doświadczenie Imrana podczas dorocznego rytuału, gdy chłopak musi określić się jako muzułmanin i syn. W święto Eid-al-Adha, gdy muzułmanie ubijają zwierzę i rozdzielają je pośród biednych, setki islamskich rodzin zbierają się pod rzeźnią Uddinów w Queens. Święto ma symboliczne znaczenie dla ojca, który przekazuje tradycję synowi. Film przenosi widza w wewnętrzny świat Imrana, gdy ten konfrontuje się z ojcem, jego wiarą i społecznością, ostatecznie wybierając swoje miejsce w multikulturowej Ameryce.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×