Na gorąco

Redacted, USA/Kanada 2009

Samara, Irak. B.B. Rush i Reno Flake, dając upust frustracji po śmierci kolegi, gwałcą 15-letnią Irakijkę, mordują ją i jej rodzinę. Świadek zbrodni, Lawyer McCoy, nie zamierza ukrywać prawdy.

  • Czas trwania: 95 minut, Gatunek: Dramat wojenny
  • Reżyseria: Brian de Palma

Na gorąco w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Brian de Palma Scenariusz
  • Brian de Palma Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Samara, Irak. Przez amerykański posterunek kontrolny, nie zatrzymując się, przejeżdża samochód. Żołnierze otwierają ogień. Ginie młoda kobieta w ciąży. Wśród miejscowej społeczności wybucha gniew. W akcie zemsty zostaje zabity amerykański żołnierz. Odpowiedzialni za ostrzelanie samochodu B.B. Rush i Reno Flake dają upust frustracji po śmierci kolegi. Dopuszczają się gwałtu na 15-letniej Irakijce, mordują dziewczynę i jej rodzinę. Świadek zbrodni, Lawyer McCoy, nie zamierza ukrywać prawdy. Za jej wyjawienie Flake i Rush grożą mu śmiercią.

Samara, Irak. Przez amerykański posterunek kontrolny nie zatrzymując się przejeżdża samochód. Żołnierze otwierają ogień. W incydencie ginie młoda kobieta w ciąży. Wśród miejscowej społeczności wybucha gniew. Jeden z amerykańskich żołnierzy zostaje zabity w akcie zemsty. Na odpowiedź Amerykanów nie trzeba długo czekać. Odpowiedzialni za ostrzelanie samochodu B. B. Rush (Daniel Stewart Sherman) i Reno Flake (Patrick Carroll) dają upust gniewowi i frustracji po śmierci kolegi. Dopuszczają się gwałtu na 15-letniej Irakijce, następnie mordują ją wraz z rodziną i podpalają dom. Świadek zbrodni, Lawyer McCoy (Rob Devaney) nie zamierza ukrywać prawdy. Za jej wyjawienie Flake i Rush grożą mu śmiercią. Brian De Palma powraca do tematu, który podjął w 1989 roku w "Ofiarach wojny", opowiadających o gwałcie, jakiego dopuścili się amerykańscy żołnierze w Wietnamie. W "Na gorąco" reżyser ukazuje analogiczną sytuację z Iraku. Film powstał na bazie autentycznych wydarzeń z 12 marca 2006 roku, kiedy w wiosce Mahmudija grupa amerykańskich żołnierzy zabiła czteroosobową rodzinę, przedtem gwałcąc 14-letnią dziewczynkę. Winnych zbrodni osądzono i skazano na wieloletnie więzienie, jednak sprawa stała się poważnym argumentem przeciwko amerykańskiej obecności na Bliskim Wschodzie. Wśród filmów pokazujących okrucieństwa wojny "Na gorąco" wyróżnia nowatorska forma. Składają się na nią materiały imitujące autentyczne - fragmenty amatorskich, kręconych aparatami cyfrowymi filmików, zamieszczanych przez żołnierzy na serwisie YouTube, materiały z bloga jednego z uczestników wydarzeń, a także nagrania dziennikarskie i dokumentalne. Wrażenie autentyczności potęguje dobór nieopatrzonych aktorów, nie odciągających uwagi widza od fabuły. Jest wśród nich m.in. Izzy Diaz, mający dotychczas na koncie gościnne występy w takich serialach, jak "Hannah Montana", "Detektyw Monk" czy "Zagubieni", a także Ty Jones ("Upadłe niebo") i Daniel Stewart Sherman ("Prosto w serce", "Gigantyczny").

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 6.8 Głosów: 6

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×