Na jednym silniku

USA 2010

Indyjski chirurg plastyczny Sharad Kumar Dicksheet wiele lat pracował w Stanach Zjednoczonych. Każdego roku przyjeżdża na sześć miesięcy do Indii, by w polowych szpitalach wykonywać darmowe operacje.

 • Czas trwania: 70 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Na jednym silniku w telewizji

ZwińRozwiń
 • Sobota 01.10.2011 05:10

  TVP 2

 • Środa 10.11.2010 04:05

  TVP 2

 • Wtorek 09.11.2010 22:55

  TVP 2

Opis programu

ZwińRozwiń

Indyjski lekarz Sharad Kumar Dicksheet wiele lat pracował w Stanach Zjednoczonych jako chirurg plastyczny. W 1978 r. w wyniku wypadku samochodowego został sparaliżowany. Niebawem stwierdzono u niego raka krtani, a w 1994 roku przeszedł ciężki atak serca. Nie wycofał się jednak z życia zawodowego. Każdego roku przyjeżdża na sześć miesięcy do Indii, by w polowych szpitalach wykonywać darmowe operacje dzieciom z deformacjami twarzy, głównie z rozszczepieniem wargi. Doktor wykonuje jednego dnia nawet 70 zabiegów. W Indiach uważa się go za boga.

Sharad Kumar Dicksheet jest indyjskim lekarzem. Przez wiele lat pracował w Stanach Zjednoczonych jako chirurg plastyczny. Doskonale mu się wiodło, ale w 1978 roku miał wypadek samochodowy, w wyniku którego został sparaliżowany. Następnie stwierdzono u niego raka krtani, a w 1994 roku przeszedł ciężki atak serca. Mimo wszystko nie wycofał się z życia zawodowego, choć pracuje jak sam stwierdził na jednym silniku. Sam ciężko chory, każdego roku przyjeżdża na sześć miesięcy do Indii, gdzie w polowych szpitalach wykonuje za darmo operacje biednym dzieciom z deformacjami twarzy, głównie rozszczepieniem wargi. Ta wada, potocznie nazywana zajęczą wargą, utrudnia dzieciom jedzenie i picie i prowadzi do ich społecznego wykluczenia. Doktor Dicksheet operuje jak maszyna, po kilkanaście godzin dziennie bez przerwy, wykonując jednego dnia nawet 70 zabiegów. W Indiach uważa się go za Boga jest prawdziwym dobroczyńcą biednych indyjskich dzieci, których rodziców nie stać na operację plastyczną. Osiem razy nominowano go do Pokojowej Nagrody Nobla.

Komentarze

Skomentuj
 • zUośniq (gość)

  Dobry dokument! Polecam.

  09.11.2010 23:36

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×