Na ratunek pławikonikom

The Seahorseman, Wielka Brytania 2011

Opowieść o irlandzkim biologu, Kealanie Doyle'u, dla którego życiową misją jest ratowanie koników morskich przed całkowitym wyginięciem.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Gillian Marsh

Na ratunek pławikonikom w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Gillian Marsh Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Pławikoniki, zwane równiez konikami morskimi, żyją w oceanach od ponad czterdziestu milionów lat. Współcześnie, z powodu brutalnej działalności człowieka, mogą zostać skazane na wyginięcie. Irlandzki biolog Kealan Doyle to człowiek dla którego życiową misją jest ratowanie tych ryb przed całkowitym wyginięciem. Wiedząc, że większość połowów odbywa się dzisiaj w Chinach, naukowiec wyrusza na Daleki Wschód, aby poznać przyczyny wielkiego zapotrzebowania na pławikoniki i doświadczyć prawdziwego szoku kulturowego.

Pławikonik - delikatna, wdzięczna i tajemnicza ryba, żywy paradoks ewolucji. Od wieków nie przestaje fascynować ludzi, którzy dostrzegli w niej małego morskiego konia. I to właśnie ludzie stwarzają śmiertelne zagrożenie dla tych niepozornych istot. Pławikoniki przemierzają oceany od czterdziestu milionów lat. Ich mistyczna aura zawsze przykuwała uwagę ludzi, a dziś staje się także przyczyną ich zguby. Każdego roku miliony ton maleńkich ryb wyławianych jest z morza po to, by spełnić najbardziej niedorzeczne zachcianki człowieka. Już wkrótce pławikonik stanie się jedynie mitem. Irlandzki biolog Kealan Doyle to człowiek z pasją. Jego wielką misją jest ratowanie koników morskich przed zagładą. Wiedząc, że większość połowów odbywa się dzisiaj w Chinach, naukowiec wyrusza na Daleki Wschód, aby poznać przyczyny wielkiego zapotrzebowania na pławikoniki i... doświadczyć prawdziwego szoku kulturowego.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×