Na wycieczkę w kosmos: Virgin Galactic

Virgin Galactic, 0

W sercu kalifornijskiej pustyni Richard Branson i konstruktor kosmiczny Burt Rutan tworzą pierwszą na świecie komercyjną linię kosmiczną.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Na wycieczkę w kosmos: Virgin Galactic w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Firma Virgin Galactic została założona w 2004 roku. Ma w niedalekiej przyszłości oferować suborbitalne loty kosmiczne oraz umieszczanie na orbitach małych satelitów. W dalszych planach Virgin Galactic ma oferować również ogólnodostępne loty kosmiczne. Rewolucyjnym pomysłem Virgin Galactic jest unikalna konstrukcja statków kosmicznych, które zamiast z ziemi startują z samolotów. Daje im to większą prędkość początkową i wyższy pułap niż w przypadku startów z powierzchni ziemi.

Na kalifornijskiej pustyni, zaczyna nabierać kształtu, utrzymywany w wielkiej tajemnicy, komercyjny program dotyczący turystyki kosmicznej. Dwaj wizjonerzy: przedsiębiorca Sir Richard Branson i legendarny konstruktor samolotów Burt Rutan podejmują wyzwanie wszechczasów: budowy statku i infrastruktury pierwszych na świecie pasażerskich linii kosmicznych. Zespół konstruktorów przeprowadza testy statku powietrznego, mając nadzieję, że któregoś dnia przetransportuje on tysiące zwykłych ludzi w kosmos. Badacze stawiają czoła zdumiewającemu zadaniu, mianowicie stworzeniu „statku - matki” znanego jako „Biały Rycerz dwa”. Dzięki gigantycznej powierzchni, wielkości pochodzącego z czasów II wojny światowej, bombowca Superfortress, Biały Rycerz jest największym statkiem powietrznym jaki kiedykolwiek wybudowano. W tym samym czasie grupa inżynierów konstruuje przeznaczony do komfortowego przewozu sześciu pasażerów, posiadający ogromne okna i specjalny pokój do latania w czasie nieważkości, Statek Powietrzny Dwa (Spaceship Two). Gdy statek - matka osiągnie wysokość około 50.000 stóp, piloci wystrzelą potężną rakietę, która w kilka sekund pozwoli mu wznieść się na pułap 400.000 stóp. Przed Virgin Galactic jeszcze sporo prób i testów, ale już teraz możemy mówić o rewolucji w dziedzinie turystyki kosmicznej.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×