Nabożeństwo Kościoła Chrześcijan Baptystów w Chełmie

Nabożeństwo Kościoła Chrześcijan Baptystów w Chełmie, Polska 2019

Jak co roku, wierni należący do Kościoła Chrześcijan Baptystów w Polsce spotkają się na uroczystym nabożeństwie, aby chwalić Boga, budować więzi i wspólnotę duchową.

  • Czas trwania: 50 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Nabożeństwo Kościoła Chrześcijan Baptystów w Chełmie w telewizji

ZwińRozwiń
  • Piątek 29.03.2019 06:55

    TVP 2

Opis programu

ZwińRozwiń

Jak co roku, wierni należący do Kościoła Chrześcijan Baptystów w Polsce spotkają się na uroczystym nabożeństwie, aby chwalić Boga, budować więzi i wspólnotę duchową. W trakcie nabożeństwa wystąpią połączone chóry z kilku zborów oraz osoby dzielące się świadectwem wiary. Niezwykle doniosły będzie moment udzielenia niektórym osobom chrztu przez pełne zanurzenie w wodzie. Ma on dla baptystów bardzo duże znaczenie. Zanurzenie świadczy o rozstaniu się ze starym stylem życia, a wynurzenie - o wstąpieniu do nowego życia w łasce.

Jak co roku wierni Kościoła Chrześcijan Baptystów w Polsce spotkają się na uroczystym nabożeństwie, aby razem oddać Bogu chwałę, budować więzi i cieszyć się wspólnotą. W trakcie nabożeństwa usłużą pastorzy, połączone chóry z kilku zborów oraz osoby dzielące się świadectwami wiary. Niezwykle doniosły będzie moment udzielenia chrztu osobom, które wyrażają chęć publicznego wyznania wiary. Chrzest udzielany jest przez pełne zanurzenie w wodzie wyłącznie tym osobom, które są świadome jego znaczenia, przyjęły z rąk Zbawcy dar życia wiecznego i dają dobry przykład moralnego życia. Taka forma chrztu symbolizuje nowe życie w Jezusie Chrystusie. Zanurzenie świadczy o rozstaniu się ze starym stylem życia, a wynurzenie o wstąpieniu do nowego życia w łasce.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×