Najdziwniejsze pyszczki świata

Po narodzinach, Wielka Brytania 2018

W trzecim, ostatnim odcinku zostaną przedstawione zwierzęta, które - z punktu widzenia człowieka - rodzą się w sposób dziwny lub po urodzeniu dziwnie wyglądają. Noworodki nie zawsze są ładne.

 • Czas trwania: 50 minut, Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: Martin Baker

Najdziwniejsze pyszczki świata w telewizji

ZwińRozwiń
 • Niedziela 12.05.2019 11:05 Odcinek 3

  TVP 2

 • Niedziela 05.05.2019 10:50 Odcinek 2

  TVP 2

 • Niedziela 28.04.2019 10:50 Odcinek 1

  TVP 2

Multimedia

Twórcy

 • Martin Baker Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

W trzecim, ostatnim odcinku zostaną przedstawione zwierzęta, które - z punktu widzenia człowieka - rodzą się w sposób dziwny lub po urodzeniu dziwnie wyglądają. Noworodki nie zawsze są ładne. Na szczęście miłość rodzica do dziecka jest ślepa. W Australii żyje wiele zwierząt o nietypowym wyglądzie. U brzegów Australii rafy koralowe stwarzają warunki idealne dla rozmaitych gatunków barwnych i przedziwnych ryb.

W trzecim, ostatnim odcinku poznamy te zwierzęta, które rodzą się w najdziwniejszy sposób i są najdziwniejszymi noworodkami. Przekazywanie genów jest fundamentem cudu życia. Nie zawsze to, co się urodzi, jest ładne. Na szczęście miłość jest ślepa. Australia jest domem wyjątkowo dziwacznych ssaków - nie mówiąc o torbaczach. Na dalekich wyspach Galapagos jeden z gatunków wykształcił smukłe, aerodynamiczne kształty, pozwalające bez wysiłku szybować na przekór silnym wiatrom. Majestatyczne! Chociaż nie są takie po narodzinach. Niektórzy chcą się upodabniać do mamy i taty, ale innych pójście w ślady rodziców nie kusi. Przy brzegach Australii rafy koralowe są pełne rozmaitych, barwnych i przedziwnych ryb. U większości z nich reprodukcja jest typowa. Jednak niektóre chcą ją udramatyzować. Na wyspach archipelagu sundajskiego, należącego do Indonezji, żyje drapieżnik tak straszliwy, że został nazwany smokiem. Niektóre z niezwykłych stworzeń Matki Natury nie grzeszą urodą, jednak od rogatych rohatyńców po dziwaczne pelikany, te stworzenia są cudem życia wszystkie, nawet guźce. Wydają się cudakami, ale za to są lepiej przystosowane, by przetrwać i się rozwijać. Mimo wyglądu te zwierzaki są zadowolone bo takie się urodziły. Producent: Wildbear Entertainment for National Geographic Channels International 2018.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×