Najmniejszy kulturysta świata

The World's Smallest Muscleman, Wielka Brytania 2007

20-letni Romeo Dev cierpi na karłowatość. Mimo ułomności stał się jedną z największych gwiazd indyjskiej kulturystyki. Filmowcy towarzyszą mu w zagranicznej podróży, której celem jest podbój Ameryki.

 • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Najmniejszy kulturysta świata w telewizji

ZwińRozwiń
 • Sobota 24.07.2010 16:40

  TVP 2

 • Niedziela 17.01.2010 18:05

  TVP 2

Opis programu

ZwińRozwiń

20-letni Romeo Dev cierpi na karłowatość. Mierzy niewiele ponad 80 centymetrów, a jego waga nie przekracza 10 kilogramów. Mimo ułomności młodzieniec stał się jedną z największych gwiazd indyjskiej kulturystyki, zyskując przydomek najmniejszego kulturysty świata. Autorzy dokumentu pokazują, jak człowiek urodzony z jedną z najrzadszych chorób walczy z przeciwnościami losu, aby osiągnąć sukces i stać się sławnym. Filmowcy towarzyszą mu w zagranicznej podróży, której celem jest podbój Ameryki.

Kulturystyka jest bardzo popularna w Indiach. Zawsze liczyła się w tym sporcie przede wszystkim imponująca budowa ciała. Ale dopiero teraz ten kraj może poszczycić się najbardziej niezwykłym sportowcem. 20 - letni Romeo Dev, choć daleko mu do powszechnie przyjętego wizerunku siłacza, jest znany i podziwiany. Młodzieniec o wzroście niewiele ponad 80 centymetrów i wadze nie przekraczającej 10 kilogramów, zyskał przydomek Najmniejszego Kulturysty Świata. Ma wzrost dwulatka i waży tyle ile zdrowe roczne dziecko. Kiedyś rodzina uważała jego narodziny za klątwę i ukrywała go przed światem zewnętrznym. Teraz Romeo jest dla nich wszystkim, napawa ich radością i dumą. Ale większość dzieciństwa chłopiec spędził w czterech ścianach rodzinnego domu, w ukryciu przed wścibskimi oczami sąsiadów i ciekawskich. Romeo cierpi na karłowatość, którą jest dotkniętych niewielki procent ludzi na świecie. Mimo swej ułomności stał się jedną z największych wschodzących indyjskich gwiazd kulturystki. Autorzy tego filmu pokazują, jak człowiek urodzony z jedną z najrzadszych chorób walczy z przeciwnościami losu, aby osiągnąć sukces i stać się sławnym. Kamera towarzyszy mu w zagranicznej podróży, której celem jest podbój Ameryki. W towarzystwie rodziców Romeo pokonuje trasę prawie 13 tysięcy kilometrów do Los Angeles. Odwiedzają ulubione miejsce ćwiczeń Arnolda Schwarzeneggera - siłownię Golds wybieraną przez najambitniejszych kulturystów świata. Rodzinę czeka także spotkanie w Hollywood z Chuckiem Harrisem, jednym z najbardziej renomowanych agentów zajmujących się artystami. Sesja zdjęciowa pomogła Romeo w wypłynięciu na szersze wody. Kolejnym etapem podróży jest Las Vegas, gdzie Romeo ma wziąć udział w castingu do spektaklu słynnej grupy cyrkowej Cirque du soleil.

Komentarze

Skomentuj
 • ... (gość)

  znowuu?

  24.07.2010 12:56

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×