Najwspanialsze zabytki starożytności

Ancients Sites of the World: Brought to Life, Wielka Brytania 2018

Autorzy filmu z pomocą grafiki komputerowej odtworzyli wygląd zabytków kultury materialnej w czasach ich świetności: Sfinksa, Partenonu, Stonehenge i wielu innych.

 • Czas trwania: 49 minut, Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: Mark Finkelpearl

Najwspanialsze zabytki starożytności w telewizji

ZwińRozwiń
 • Środa 17.02.2021 04:25

  TVP 2

 • Sobota 31.08.2019 12:25

  TVP 1

Twórcy

 • Paul Lawler Muzyka
 • Mark Finkelpearl Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Na świecie jest wiele niezwykłych budowli. Dawne cywilizacje pozostawiły po sobie wspaniałe miasta, świątynie, ogromne rzeźby i niezwykłe miejsca pochówku. Tysiące turystów zastanawiają się, jak wyglądały te obiekty w czasach świetności oraz jak i kiedy je zbudowano. Autorzy filmu z pomocą grafiki komputerowej odtworzyli oryginalny wygląd zabytków kultury materialnej: Sfinksa, Partenonu, Stonehenge i wielu innych. Film przedstawia m.in. zabytki cywilizacji egipskiej, nubijskiej, starożytnego Meksyku, Chin i Grecji.

Film dokumentalny BBC, w którym odwiedzimy największe starożytne miejsca z czterech stron świata. Na całym świecieznajduje się wiele niezwykłych starożytnych budowli. Wspaniałe miasta, antyczne świątynie, ogromne rzeźby i niezwykłe miejsca pochówku. Tysiące turystów zwiedzających te fascynujące miejsca zastanawia się, jak wyglądały, kiedy je zbudowano. Za pomocą grafiki komputerowej odtworzyliśmy oryginalny wygląd Wielkiego Sfinksa, Partenonu, Stonehengei wielu innych cennych zabytków. Pokażemy, jak wyglądały w czasach swojej świetności. Niedaleko Kairu znajdują się największe na świecie piramidy. Na pustynnych terenach w północnej części Sudanu odkryto pozostałości starożytnej cywilizacji nubijskiej. Będziemy w Meksyku, gdzie zobaczymy niezwykłe budowle Azteków oraz w Azji, by zobaczyć grobowiec wielkiego chińskiego cesarza. Z Chin przeniesiemy się do Grecji. Zwiedzimy słynny labirynt na Krecie i przypomnimy mit o Tezeuszu i Minotaurze. Zajrzymy jeszcze do Wielkiej Brytanii, by podjąć próbę rekonstrukcji innej starożytnej budowli. Pośrodku Równiny Salisbury, na południu Anglii, znajdują się ruiny ogromnego kamiennego kręgu. Stonehenge to jedna z najbardziej tajemniczych prehistorycznych budowli na Ziemi. Wszystkie wspaniałe zabytki, które zwiedzimy w trakcie naszej podróży po świecie, są pomnikami geniuszu i bezcenną spuścizną, którą pozostawili nam nasi wielcy przodkowie. Producent: BBC dla Travel Channel

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×