Nasze Galapagos

My Family and the Galapagos, Wielka Brytania 2018

Archipelag Galapagos został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO jako miejsce o bezcennej ekologicznej wartości dla Ziemi. Zmiany spowodowane działalnością człowieka są widoczne także tam.

 • Czas trwania: 47 minut, Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: Ben Roy

Nasze Galapagos w telewizji

ZwińRozwiń
 • Niedziela 02.06.2019 11:10 Odcinek 3

  TVP 2

 • Niedziela 26.05.2019 10:35 Odcinek 2

  TVP 2

 • HIT Dnia

  Niedziela 19.05.2019 11:15 Odcinek 1

  TVP 2

Multimedia

Twórcy

 • Ben Roy Reżyseria
 • Katy Moorhead Scenariusz
 • Rich Davies Zdjęcia
 • Pete Hayns Zdjęcia

Opis programu

ZwińRozwiń

Wyspy Galapagos mogą być uważane za najbardziej niezwykłe miejsce na kuli ziemskiej. Ludzie żyją tu blisko niezwykłych gatunków zwierząt. Czterdzieści lat temu archipelag został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO jako miejsce o bezcennej ekologicznej wartości dla Ziemi. Od tego czasu liczba ludności na świecie podwoiła się, a liczba zwierząt dwukrotne zmalała. Zmiany dotknęły nawet odległe wyspy na Pacyfiku. Monty Halls, podróżnik i biolog morza, postanowił odwiedzić Galapagos. Towarzyszy mu rodzina.

W ostatniej, trzeciej części opowieści o wyprawie rodziny Hallsów na Galapagos dowiemy się wielu ciekawych rzeczy. Na Galapagos każdy dzień przynosi całej rodzinie nowe doświadczenia. Na zaledwie miesiąc przed odlotem Hallsowie zaczynają czuć się w tym niezwykłym świecie jak u siebie. Dwieście metrów nad poziomem morza, wśród lasu mglistego na wyspie Santa Cruz, rodzina Hallsów wraz z sąsiadem Josem cieszy się życiem na łonie natury. Rodzinna ekipa wkracza w niemal nierzeczywisty świat. Cel to spotkanie z jednym z najbardziej osobliwych i zarazem fascynujących mieszkańców Galapagos. Dziś wiadomo, jak bardzo wyjątkowe to zwierzęta. Ich przodkowie przybyli tu dziesięć milionów lat temu. Ponieważ na lądzie brakowało pożywienia, z czasem wyewoluowały do postaci jedynych na świecie jaszczurek, które żywią się w morzu. Legwany morskie. Według współczesnych zoologów to jedne z najbardziej charakterystycznych zwierząt naszej planety. Udana wyprawa do wód u wybrzeży wyspy Darwin zamyka podróż rodziny Hallsów na Galapagos i skłania do zadumy nad pierwszym podróżnikiem, który tu zawitał. Jak on odebrałby dziś te wyspy? Karol Darwin przybył tu 183 lata temu. Rodzina Hallsów kończy swoją przygodę. Ale niezwykłe wyspy na pewno będą im towarzyszyć w każdej kolejnej podróży.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×