Nawrót depresji gangstera

Analyze That, USA/Australia 2002

Dalszy ciąg perypetii neurotycznego szefa mafii i jego psychoterapeuty. Paul Vitti odsiaduje wyrok. Jego zachowanie wzbudza niepokój władz więzienia - gangster zdradza objawy depresji.

 • Czas trwania: 96 minut, Gatunek: Komedia kryminalna

7

Ocena redakcji

„Depresja gangstera” i jej sequel to jeden z tych filmów, których największą wartością są aktorzy.

Nawrót depresji gangstera w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Obsada

 • Robert De Niro jako Paul Vitti
 • Billy Crystal jako Ben Sobel
 • Lisa Kudrow jako Laura Sobel
 • James Biberi jako Agent Miller
 • Joyce Brothers jako Herself
 • Rebecca Schull jako Ben's Mother
 • Kyle Sabihy jako Michael Sobel
 • Ted Neustadt jako Rabbi

Więcej »

Opis programu

ZwińRozwiń

Mafioso Paul Vitti odsiaduje kolejną karę więzienia i już wie, że będzie potrzebował solidnej terapii, kiedy wyjdzie na wolność. Oczywiście wraca do sprawdzonego psychiatry - doktora Bena Sobela. Odkrywa jednak, że on sam potrzebuje poważnej pomocy. Lekarz nie radzi sobie z przejęciem rodzinnej kliniki, którą odziedziczył wraz z potężnym bagażem problemów.

Robert De Niro i Billy Crystal w kontynuacji komediowego hitu o znerwicowanym mafijnym bossie i psychiatrze, którego życie zostało wywrócone do góry do nogami za sprawą nietypowego pacjenta. Paul Vitti, słynny mafioso - który podczas obławy agentów federalnych trafił do więzienia w momencie gdy po terapii u doktora Bena Sobela postanowił porzucić przestępczość - ma szansę wyjść wcześniej na wolność. Niestety ktoś wydaje na niego zlecenie i osaczony gangster, nie mogąc skontaktować się ze swoim terapeutą zajętym pogrzebem ojca, zaczyna zdradzać coraz poważniejsze objawy obłędu. Uważając, że symuluje, federalni wzywają Bena, który ma akurat dość własnych problemów, ale zdaje sobie sprawę, że dla Paula zarówno pozostanie w więzieniu, jak i pobyt w szpitalu dla szalonych kryminalistów oznacza śmiertelne zagrożenie. Dlatego, rad nierad, zgadza się objąć nad nim kuratelę, i to pod własnym dachem i na bardzo ryzykownych warunkach: za miesiąc przed komisją apelacyjną Vitti ma wykazać się zdrowiem psychicznym i przemianą w uczciwego, legalnie zatrudnionego obywatela, a jeśli zawiedzie lub ucieknie, winą i wszelkimi konsekwencjami prawnymi, jakie tylko FBI uda się wyciągnąć, zostanie obarczony jego terapeuta. Ben spodziewa, się że nie będzie lekko, choć nie wie jeszcze, że nie tylko Paul, ale także FBI i różne mafijne rodziny mają swoje własne plany związane z tym przyspieszonym wyjściem na wolność.

Recenzje

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 5.7 Głosów: 27

Ciekawostki

 • Robert De Niro o Billy Crystalu: - On zdecydowanie potrafi mnie rozśmieszyć - powiedział De Niro - Próbowałem zachowywać powagę, choć były takie momenty, kiedy Billy robił wszystko, żeby sprowokować moją reakcję. No cóż... Powiem tylko tyle, że wyszło z tego kilka dobrych ujęć poza filmowych.

Cytaty

 • „Spójrz na rozmiar tego bagażnika. Mógłbyś zmieścić tam trzy ciała...”

  – Paul Vitti

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×