Neonowe ciało

Carne de neon, Hiszpania 2010

Syn, chcąc przypodobać się opuszczającej więzienie matce, postanawia podarować jej nowy dom publiczny. Jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem.

  • Czas trwania: 105 minut, Gatunek: Thriller
  • Reżyseria: Paco Cabezas

Neonowe ciało w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Paco Cabezas Scenariusz
  • Paco Cabezas Reżyseria
  • Antonio Frutos Montaż
  • Daniel Aranyó Zdjęcia
  • Juan Gordon Producent

Opis programu

ZwińRozwiń

Matka Ricky'ego, prostytutka Pura, ma niebawem wyjść z więzienia. Opuszczony przez nią w dzieciństwie syn marzy, aby zdobyć jej szacunek i miłość. Postanawia, że podaruje matce nowy dom publiczny. W realizacji pomysłu pomagają mu doświadczony alfons, jego uzależniona od narkotyków dziewczyna oraz zaprzyjaźniony transwestyta. Jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem. Gangster Chino ma za złe Ricky'emu, że otworzył biznes na jego terenie. W dodatku okazuje się, że Pura choruje na Alzheimera i nie poznaje syna.

Syn prostytutki chce w nietypowy sposób uczcić wyjście matki z więzienia. Mężczyzna planuje otworzyć nowy dom publiczny, jednak nie wszystko idzie po jego myśli. Ricky (Mario Casas) jest młodym mężczyzną, którego matka, prostytutka Pura (Ángela Molina), ma właśnie wyjść z więzienia. Opuszczony przez nią w dzieciństwie, marzy, by zdobyć jej szacunek i miłość. Dlatego postanawia uczcić tę okoliczność w niekonwencjonalny sposób - pragnie podarować jej nowy dom publiczny. Pomagają mu w tym doświadczony alfons (Vicente Romero), jego uzależniona od narkotyków dziewczyna (Macarena Gómez) oraz zaprzyjaźniony transwestyta (Dámaso Conde). Nie wszystko jednak idzie zgodnie z planem. Gangster El Chino (Dario Grandinetti) ma mu za złe, że otworzył interes na jego terenie. Co gorsza, okazuje się, że rodzicielka Ricky‘ego jest chora na alzheimera i nie poznaje swego syna. Solidna dawka czarnego humoru, wyraziste postaci i wciągająca od pierwszej do ostatniej minuty dynamiczna fabuła to największe atuty filmu w reżyserii Paco Cabezasa (Aparecidos, Bon Appétit). Będący rozwinięciem jego krótkometrażowej produkcji z 2005 roku obraz przedstawia historię mężczyzny, który wpada w kłopoty i musi nie tylko zmierzyć się groźnym rywalem, ale też zaopiekować chorą na alzheimera matką. W rolach głównych występują Mario Casas (Letni deszcz, Seks, kłamstwa i narkotyki, Drenaż mózgów) i wielokrotnie nagradzana hiszpańska aktorka, znana m.in. z filmów Luisa Buñuela i Pedra Almodóvara - Ángela Molina (Mroczny przedmiot pożądania, Drżące ciało, Przerwane objęcia).

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×