Nestorzy narzucają tempo

The Pacemakers, Wielka Brytania 2018

Dokument o ludziach w podeszłym wieku, którzy aktywnie trenują bieganie. Pokazane zostaną przygotowania do zawodów, treningi oraz starty w mistrzostwach świata w Australii i Korei Południowej.

  • Gatunek: Film dokumentalny

Nestorzy narzucają tempo w telewizji

ZwińRozwiń
  • HIT Dnia

    Wtorek 26.03.2019 23:00

    TVP 2

Multimedia

Opis programu

ZwińRozwiń

Dokument o ludziach w podeszłym wieku, którzy aktywnie trenują bieganie oraz biorą udział w zawodach. Często mają rozruszniki serca, ból kolan, kłopoty z oddychaniem. Dolegliwości nie przeszkadzają im w realizowaniu pasji. To opowieść o ludziach, którzy stawiają czoła poważnym przeszkodom - od wczesnego pojawienia się demencji po śmiertelne choroby. Mimo problemów seniorzy ciężko pracują, by realizować ambicje. W dokumencie pokazane zostaną przygotowania do zawodów, treningi oraz starty w mistrzostwach świata w Australii i Korei Południowej.

Film dokumentalny o niezwykłych bohaterach - biegaczach, którzy mają średnio ponad 90 lat i wciąż aktywnie trenują oraz biorą udział w zawodach. Mają rozruszniki serca, ból kolan, kłopoty z oddychaniem i inne dolegliwości, ale pasja jest dla nich najważniejsza. Podążają za nią i zaskakują innych. To grupa sportowców, którzy chcą być mistrzami. Charles Eugster, bodaj najsłynniejszy senior - lekkoatleta. Sprint uprawia zaledwie od dwóch lat. To opowieść o ludziach, którzy stawiają czoło poważnym przeszkodom - od wczesnego pojawienia się demencji po śmiertelne choroby płuc ci ludzie są zdeterminowani, chcą spełnić swoje marzenia i są ambitni. W tym sympatycznym, pełnym humoru i zwrotów akcji dokumencie zobaczymy, jak ciężko pracują ci zawodnicy, jakie mają sukcesy i porażki, jak wyglądają ich przygotowania, treningi oraz starty w dwóch najważniejszych mistrzostwach świata w Australii i Korei Południowej. Ich hasło to: "Nigdy nie jesteśmy za starzy, aby mieć wielkie marzenia".

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×