Nie wolno przerwać spektaklu

Nie wolno przerwać spektaklu, Polska 2007

Film poświęcony urodzonej w roku 1915 Danucie Szaflarskiej, znakomitej polskiej aktorce, najstarszej spośród czynnych zawodowo. Artystka wciąż jest pełna temperamentu.

  • Czas trwania: 55 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Stanisław Janicki

Nie wolno przerwać spektaklu w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Stanisław Janicki Reżyseria
  • Stanisław Janicki Scenariusz
  • Stanisław Janicki Autor

Opis programu

ZwińRozwiń

Film poświęcony urodzonej w roku 1915 Danucie Szaflarskiej, znakomitej polskiej aktorce, najstarszej spośród czynnych zawodowo. Artystka wciąż jest pełna temperamentu, opowiada o swoim życiu i ludziach, z którymi spotkała się na scenie, na planie filmowym i prywatnie. Choć początkowo nie myślała o aktorstwie, w 1939 roku ukończyła z wyróżnieniem Państwowy Instytut Sztuki Teatralnej. Debiutowała w teatrze na Pohulance w Wilnie. Brała czynny udział w podziemnym życiu teatralnym oraz w powstaniu warszawskim.

Dokument o Danucie Szaflarskiej - znakomitej polskiej aktorce, najstarszej spośród czynnych zawodowo. Zrealizowany w 2007 roku film pokazuje 92 - letnią wówczas aktorkę, wciąż pełną temperamentu, świetnie opowiadającą o swoim życiu i ludziach, z którymi dane jej było się zetknąć - na scenie, na planie filmowym, w życiu. Danuta Szaflarska urodziła się w małej wiosce niedaleko Piwnicznej. Nie marzyła od kołyski o aktorstwie. W 1939 roku ukończyła jednak z wyróżnieniem Państwowy Instytut Sztuki Teatralnej. Debiutowała w teatrze na Pohulance w Wilnie. Brała czynny udział w podziemnym życiu teatralnym oraz w powstaniu warszawskim. Po wojnie najpierw występowała na scenie w Łodzi, a następnie w Warszawie.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×