Niedźwiedź brunatny

Polska 2012

Autor dokumentu podąża śladami niedźwiedzi, które występują w wąskim pasie polskiej części Karpat. Film pokazuje życie drapieżników oraz możliwości udzielania im pomocy.

 • Czas trwania: 35 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Niedźwiedź brunatny w telewizji

ZwińRozwiń
 • Niedziela 24.02.2013 05:55

  TVP 2

 • Niedziela 28.10.2012 05:50

  TVP 2

 • Niedziela 16.09.2012 06:50

  TVP 2

Opis programu

ZwińRozwiń

W Polsce żyje obecnie 90 niedźwiedzi, które zamieszkują wąski pas polskiej części Karpat. Autor dokumentu podąża ich śladami. Pokazuje życie drapieżników oraz możliwości udzielania im pomocy. Wspólnie ze specjalistami badającymi życie niedźwiedzi widzowie będą mieli okazję przyjrzenia się z bliska tym zwierzętom. Dowiedzą się, dlaczego sady są ważne dla niedźwiedzia i do czego jest potrzebny w pasiece elektryczny pastuch. Będzie to również okazja do poznania historii niedźwiedzicy, dla której spotkanie z turystami skończyło się tragicznie.

Niedźwiedź jest naszym największym drapieżnikiem. Coraz częściej słyszymy o jego bliskich spotkaniach z człowiekiem, które kończą się tragicznie dla niedźwiedzia. Najgłośniejszym przypadkiem była sprawa niedźwiedzicy Magdy, która została zmaltretowana i poszkodowana przez turystów. Reżyser filmu był świadkiem wyczynów niedźwiedzi na górskich szlakach, gdzie zostały przyzwyczajone przez ludzi do obecności człowieka. W Polsce żyje dziś zaledwie 90 niedźwiedzi. Występują w wąskim pasie polskiej części Karpat. W filmie podążymy ich śladami. Opowiemy o ich życiu, o tym, jak można im pomóc. Pokażemy też historię Magdy. Wspólnie ze specjalistami badającymi życie niedźwiedzi przyjrzymy się tym drapieżnikom z bliska. Dowiemy się też, dlaczego sady są ważne w życiu niedźwiedzia i do czego może przydać się elektryczny pastuch w pasiece.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×