Niedźwiedź władca gór

Polska 2012

Opowieść rzadkim gatunku drapieżnika, wytępionego w niemal całej Europie. Dokument przekazuje wiedzę o zwyczajach i trybie życia niedźwiedzi brunatnych, zamieszkujących także polską część Karpat.

 • Czas trwania: 65 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Niedźwiedź władca gór w telewizji

ZwińRozwiń
 • Niedziela 23.12.2012 10:00

  TVP 2

 • Poniedziałek 08.10.2012 14:10

  TVP 2

 • Niedziela 07.10.2012 09:45

  TVP 2

Opis programu

ZwińRozwiń

Opowieść rzadkim gatunku drapieżnika, wytępionego w niemal całej Europie, kryjącego się prawie wyłącznie we wschodnich i północnych górach kontynentu. Dokument przekazuje wiedzę o zwyczajach i trybie życia niedźwiedzi brunatnych, zamieszkujących także polską część Karpat. Film jest efektem dwuletnich obserwacji, które prowadzono w różnych miejscach i w różnych warunkach.

"Niedźwiedź władca gór" to subtelny, a przy tym nie pozbawiony dramatyzmu obraz Krystiana Matyska ("Dziobem i pazurem", "Olter"), odważnie nakręcony i zręcznie wyreżyserowany. Opowieść o niedźwiedzich brunatnych, zamieszkujących także w polskiej części Karpat to wynik ponad trzydziestu miesięcy pracy zespołu. Film potrzebny i jasny w przekazie. Wciąż - wbrew pozorom - niewiele wiemy o tym rzadkim gatunku drapieżnika, wytępionego w całej niemal Europie i kryjącego się praktycznie wyłącznie we wschodnich i północnych górach Europy. Spora dawka wiedzy o zwyczajach i trybie życia niedźwiedzi, podglądanych przez ekipę przez całe dwa lata, w różnych miejscach i w różnych warunkach. Jeszcze jeden dowód na to, że w skromniejszych warunkach jesteśmy w stanie kręcić filmy przyrodnicze na poziomie nie odstającym od potęg światowych przodujących w gatunku, takich jak Wielka Brytania, Australia czy Kanada. Piękne zdjęcia, piękny dźwięk, piękna muzyka skomponowana przez Bartka Gliniaka.

Komentarze

Skomentuj
 • Mariusz (gość)

  Super film !!!

  07.10.2012 10:43

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×