Niedźwiedzie polarne w ukrytej kamerze

Polar Bear Spy on the Ice, Wielka Brytania 2010

Dokument opowiadający o niedźwiedziach polarnych żyjących w archipelagu Svalbard. Zamaskowane kamery obserwują zachowanie zwierząt, odkrywają, jak bardzo są one inteligentne i ciekawe świata.

 • Czas trwania: 55 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Niedźwiedzie polarne w ukrytej kamerze w telewizji

ZwińRozwiń
 • Czwartek 21.03.2013 09:30

  TVP 1

 • Piątek 15.03.2013 09:30

  TVP 1

 • Czwartek 14.03.2013 12:30

  TVP 1

 • Piątek 04.01.2013 09:35 Odcinek 2

  TVP 1

 • Czwartek 03.01.2013 12:30

  TVP 1

 • Czwartek 03.01.2013 09:30

  TVP 1

 • Środa 02.01.2013 12:35

  TVP 1

Opis programu

ZwińRozwiń

Dokument opowiadający o niedźwiedziach polarnych żyjących w archipelagu Svalbard, leżącym na północ od Norwegii. Zamaskowane kamery obserwują zachowanie zwierząt, odkrywają, jak bardzo są one inteligentne i ciekawe świata. Widzowie poznają wyzwania, przed którymi stają młode osobniki, dorastające w krainie, gdzie morska pokrywa lodowa nieustannie się kurczy.

Dwuczęściowa opowieść dokumentalna BBC o niedźwiedziach polarnych żyjących w archipelagu Svalbard, leżącym na północ od Norwegii. Tę niedostępną krainę autorzy filmu poddali nieustannej obserwacji. Zamaskowane kamery rejestrują tu życie niedźwiedzi polarnych. W ten sposób możemy obserwować niezwykłe zachowanie tych zwierząt, na nowo odkryć, jak bardzo są inteligentne i ciekawe świata. Poznajemy wyzwania, przed jakimi stają młode osobniki, dorastające w krainie, w której morska pokrywa lodowa nieustannie się kurczy. Widzimy, jak dociekliwość i pomysłowość pozwalają im przetrwać na przekór wszelkim przeciwnościom. Oprócz kamery ukrytej w sztucznej bryle śniegu, filmowcy zainstalowali również kamerę na płozach, poruszającą się po śniegu z prędkością sześćdziesięciu kilometrów na godzinę. Kamera imitująca kulę śniegową może filmować nawet w temperaturze minus czterdziestu stopni Celsjusza. Dzięki kulistej formie jest prawie niezniszczalna. Te urządzenia przemieszczają się po wyspie w poszukiwaniu niedźwiedzi. Pierwszym zadaniem kamer jest sfilmowanie dorosłej samicy z młodymi, które wkrótce opuszczą legowisko. Najpierw jednak trzeba je znaleźć. Jedyną wskazówką jest śnieżny kopiec. Zamaskowane kamery mogą tu czekać całymi dniami. Zostały ustawione tak, by zacząć filmować przy najmniejszym ruchu w otoczeniu. Wkrótce śnieg sprawia, że filmowanie staje pod znakiem zapytania. Ale pojawia się niespodziewana pomoc. Pierwsze kroki niedźwiedziątka filmuje jego matka! Samica spycha kamerę po zboczu. To tzw. ujęcie z wózka! Wokół ani śladu człowieka.

Komentarze

Skomentuj
 • Michał (gość)

  Jeszcze nie skończyła się pierwsza część, a już nie mogę doczekać się drugiej. Dawno nie widziałem tak dobrego filmu przyrodniczego. Gorąco polecam ;)

  14.03.2013 13:01

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×