Niesamowity lot Żółtego Ptaka

The Adventure of the Yellow Bird, Hiszpania 2012

Na początku XX w. trzech śmiałków zdecydowało się na to, aby nielegalnie przepłynąć z Southampton do Stanów Zjednoczonych wraz ze zdemontowanym samolotem, by powrócić do Paryża w zmontowanej maszynie.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Juan Molina Temboury

Niesamowity lot Żółtego Ptaka w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Juan Molina Temboury Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Pokonanie trasy transatlantyckiej na początku XX wieku było dla pilotów ogromnym wyzwaniem. Rządy i prywatne firmy płaciły duże pieniądze tym, którzy zdobywali się na odwagę, by wziąć udział w tej niebezpiecznej przygodzie. Jednak w 1929 roku rząd francuski, chcąc zapobiec kolejnym śmiertelnym wypadkom, zakazał podejmowania prób takich lotów. Dlatego też trzech śmiałków zdecydowało się na to, aby nielegalnie przepłynąć z Southampton do Stanów Zjednoczonych wraz ze zdemontowanym samolotem, a następnie powrócić do Paryża w zmontowanej maszynie.

Juan Molina Temboury przypomina pierwszą próbę pokonania Atlantyku samolotem. Pokonanie trasy transatlantyckiej na początku XX wieku było dla pilotów ogromnym wyzwaniem. Rządy i prywatne firmy płaciły duże pieniądze tym, którzy zdobywali się na odwagę, by wziąć udział w tej niebezpiecznej przygodzie. Jednak w 1929 roku rząd francuski, chcąc zapobiec kolejnym śmiertelnym wypadkom, zakazał podejmowania prób takich lotów. Dlatego też trzech śmiałków zdecydowało się na to, aby nielegalnie przepłynąć z Southampton do Stanów Zjednoczonych wraz ze zdemontowanym samolotem, a następnie powrócić do Paryża w zmontowanej maszynie. I tak 13 czerwca francuscy piloci wyruszyli z Old Orchard Beach, w stanie Maine do domu. Półtorej godziny później piloci się zorientowali, że leci z nimi pasażer na gapę. Mimo świadomości, że z powodu zwiększonego ciężaru samolotu i szybszego spalania paliwa, mogą nie dotrzeć na miejsce, kontynuowali swój lot.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×