Nieściszalni

Sound of Noise, Szwecja/Francja 2010

Grupa perkusistów, kierowana przez wyrzuconą ze szkoły muzycznej Sannę, terroryzuje miasto. Aby do nich dotrzeć, detektyw Warnebring musi przełamać fobie i wkroczyć w znienawidzony świat muzyki.

 • Czas trwania: 105 minut, Gatunek: Komedia kryminalna
 • Reżyseria: Ola Simonsson, Johannes Stjärne Nilsson

Nieściszalni w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Obsada

 • Bengt Nilsson jako Amadeusz Warnebring
 • Sanna Persson jako Sanna
 • Magnus Börjeson jako Magnus
 • Marcus Boij jako Marcus
 • Fredrik Myhr jako Myran
 • Anders Vestergard jako Anders
 • Johannes Björk jako Johannes

Twórcy

 • Johannes Stjärne Nilsson Scenariusz
 • Ola Simonsson Reżyseria
 • Johannes Stjärne Nilsson Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Detektyw Amadeusz Warnebring pochodzi z rodziny muzyków. Jest pozbawiony słuchu muzycznego, ciszę przedkłada nad dźwięki. Fobie Warnebringa przybierają na sile, gdy grupa perkusistów terroryzuje miasto. Kierowani przez wyrzuconą ze szkoły muzycznej Sannę instrumentaliści przystępują do realizacji dźwiękowej zemsty. Za cel ataków biorą szpital, bank, filharmonię i elektrownię. Udowadniając, że można grać na wszystkim, wprowadzają chaos w życie mieszkańców. Aby do nich dotrzeć, policjant musi wkroczyć w znienawidzony świat muzyki.

Detektyw Amadeusz Warnebring (Bengt Nilsson) pochodzi z rodziny sławnych muzyków. Jednak sam, paradoksalnie, jest całkiem pozbawiony muzycznego słuchu i od jakichkolwiek dźwięków dużo bardziej ceni ciszę. Wszystkie skrywane fobie i lęki Warnebringa przybierają na sile, gdy spokojne dotąd miasto zaczyna terroryzować grupa szalonych perkusistów. Kierowani przez wyrzuconą ze szkoły muzycznej, tajemniczą Sannę (Sanna Persson), przystępują do realizacji wyrafinowanego, czterostopniowego planu dźwiękowej zemsty. Za cel ataków biorą kolejno szpital, bank, filharmonię i elektrownię, wprowadzając w uporządkowane życie mieszkańców odrobinę chaosu, a przy okazji udowadniając, że można grać na wszystkim. Aby dotrzeć do szajki nieobliczalnych instrumentalistów, policjant musi przełamać wewnętrzne opory i wkroczyć w znienawidzony świat muzyki, od którego całe życie stronił. Jedyna w swoim rodzaju anarchizująca komedia zrodziła się głowach Oli Simonssona i Johannesa Stjärne Nilssona. Reżyserski duet przyjaciół z dzieciństwa konsekwentnie poszukuje cienkiej granicy między światem szeroko pojmowanych dźwięków a tym, co przyjęło się nazywać muzyką. W "Nieściszalnych", w których stężenie absurdalnego humoru miejscami nie ustępuje skeczom Monty Pythona, rozwijają pomysł ze swojego krótkometrażowego filmu "Music for One Apartment and Six Drummers", który wśród wielu, nie tylko skandynawskich kinomanów, cieszy się opinią kultowego. To w nim po raz pierwszy pojawił się niecodzienny sekstet wykonawców tworzony przez: Magnusa Börjesona, Fredrika Myhra, Johannesa Björka, Marcusa Boiję, Andersa Vestergarda i Sannę Persson, która jako jedyna w tym gronie nie jest profesjonalnym muzykiem. Nieuznający żadnych ograniczeń artyści przy tworzeniu muzyki wykorzystują wszystko, co znajdą akurat pod ręką - maszyny budowlane, medyczną aparaturę, artykuły biurowe "Nieściszalni" byli festiwalową rewelacją sezonu, zdobywając szereg nagród, w tym prestiżową Young Critics Award na festiwalu w Cannes. Alissa Simon z "Variety" pisała o filmie Szwedów, że jest "zachwycającym, komed

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: 7.2 Głosów: 12

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×