Nieumyślnie zabiłem własne dziecko

Death of a Child, USA 2017

Śmierć w wyniku przegrzania jest w Stachach Zjednoczonych przyczyną śmierci ok. 30 dzieci rocznie. Rodzice, którzy zostawili w rozgrzanym aucie dziecko, mierzą się z czymś więcej niż groźba więzienia.

  • Gatunek: Film dokumentalny

Nieumyślnie zabiłem własne dziecko w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Śmierć w wyniku hipotermii, czyli przegrzania, jest w Stachach Zjednoczonych przyczyną śmierci ok. 30 dzieci rocznie. Osoby, które zostawiły dziecko w samochodzie i doprowadziły do tragedii, muszą następnie mierzyć się z konsekwencjami, pytaniami i oskarżeniami ze strony otoczenia. Groźba wyroku pozbawienia wolności nie jest najgorszym, co ich spotyka. Muszą zmierzyć się z ostrą krytyką społeczną, a także najgorszym - wyniszczającym poczuciem winy.

Śmierć przez hipertermię, czyli przegrzanie, jest co roku w Stachach przyczyną śmierci 30-40 dzieci. Pytania: Jak mogłeś zostawić dziecko w samochodzie? Jak mogłeś zapomnieć o swoim dziecku? będą zadawane każdemu z rodziców - winowajców setki razy. Przez partnera, przez bliskich, przez przyjaciół, policję, sąsiadów, paparazzich i przez nieznajomych. To pytanie będą sobie sami zadawali tysiące razy. Dianna i Dough któregoś ranka zostawili w samochodzie córeczkę Kristen. Dziecko zmarło. Odpowiadają szczerze: "Nie wiemy dlaczego tak się stało. Ale wiemy, że tak się może stać, bo to nam się przydarzyło. Wiemy tylko, że tego nie można cofnąć"". "Wielokrotnie próbowaliśmy sobie przypomnieć, co zrobiliśmy tego ranka inaczej, i nie możemy" - dodają. Co dzieje się z rodzicami dzieci, które zmarły w upale pozostawione w zamkniętych samochodach? Dopada ich wyniszczające poczucie winy, ostra reakcja społeczeństwa, trwałe piętno zabójcy i groźba długoletniego więzienia. Poznajcie rodziców, którzy przeżyli tę traumę. Zmagając się z własną winą i gniewem publicznym, rodzice otwierają się na temat tej okrutnej tragedii. Mrożący krew w żyłach dokument zagłębia się w temat-tabu otoczony niepokojem społecznym.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×