Niezależna Republika Samosiuk

Polska 2012

Portret wybitnego operatora, który wprowadził do polskiego kina m.in. estetykę "kamery z ręki", barwnego świecenia i pracy przy minimalnej ekspozycji. Artystę wspominają filmowcy i przyjaciele.

  • Czas trwania: 35 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Niezależna Republika Samosiuk w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Portret wybitnego operatora, który wprowadził do polskiego kina m.in. estetykę "kamery z ręki", barwnego świecenia i pracy przy minimalnej ekspozycji. W latach 70. Zygmunt Samosiuk był gwiazdą kinematografii, pozostając jednocześnie bardzo skromnym i ciepłym człowiekiem. Zmarł nagle w 1983 r. Zostawił po sobie kadry z "Brzeziny", "Krajobrazu po bitwie" i "Austerii". W filmie artystę wspominają filmowcy oraz przyjaciele - wśród nich Andrzej Wajda, Piotr Szulkin, Krzysztof Gradowski, Janusz Majewski i Bogdan Dziworski.

Portret wybitnego operatora, który wprowadził do polskiego kina m.in. estetykę "kamery z ręki", barwnego świecenia i pracy przy minimalnej ekspozycji. W latach 70. Zygmunt Samosiuk był gwiazdą kinematografii (operatorzy bili się o to, by móc u niego szwenkować), pozostając jednocześnie bardzo skromnym i ciepłym człowiekiem. Zmarł nagle w 1983 roku. Zostawił po sobie niezapomniane kadry z "Brzeziny", "Krajobrazu po bitwie" czy "Austerii". W filmie w sposób przejmujący wspominają Samosiuka filmowcy i przyjaciele - wśród nich Andrzej Wajda, Piotr Szulkin, Krzysztof Gradowski, Janusz Majewski, Bogdan Dziworski, Irena Karel, Daniel Olbrychski, Zygmunt Malanowski, Marian Marzyński, Renata Pajchel.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×