Niezwykła wiewiórka

Super Squirrel, USA 2014

Wiewiórki są jednymi z najzwinniejszych zwierząt żyjących na drzewach. Mogą oddawać skoki nawet siedmiokrotnie przekraczające długość ich ciała. Ogon zwierzątka zapewnia mu bezpieczne lądowanie.

  • Czas trwania: 44 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Niezwykła wiewiórka w telewizji

ZwińRozwiń
  • HIT Dnia

    Piątek 14.10.2016 12:55

    TVP 1

Multimedia

Opis programu

ZwińRozwiń

Wiewiórki są jednymi z najzwinniejszych zwierząt żyjących na drzewach. Bardzo niewiele ssaków umie biegać w górę i w dół z głową naprzód. Wiewiórki mogą oddawać skoki nawet siedmiokrotnie przekraczające długość ich ciała. Długie łapy i naprężenie mięśni zapewniają siłę odbicia. Ogon stabilizuje ciało w locie i zapewnia bezpieczne lądowanie. Chcąc się pożywić, wiewiórka musi opuścić bezpieczne korony drzew. Gdy zwierzątko znajdzie się na ziemi, czujnie się rozgląda, bo może czyhać na nie niebezpieczeństwo.

Film dokumentalny opowiadający o zachowaniach i życiu wiewiórek. Miła, niepozorna, skromna, bardzo zwyczajna, a jednocześnie idealna kandydatka na superbohaterkę! Mistrzyni surwiwalu, szybka, bystra, energiczna i zawsze gotowa się sprawdzić w trudnych sytuacjach. Wiewiórki drzewne opuszczą bezpieczne korony drzew i będą musiały znaleźć ukryte przysmaki. Gdy tylko zwierzątko znajdzie się na ziemi, natychmiast się czujnie rozgląda, bo zewsząd czyha niebezpieczeństwo. Wiewiórki są urodzonymi przeciwnikami karmicieli ptaków. Wiewiórki są jednymi z najzwinniejszych zwierząt, żyjących na drzewach. Bardzo niewiele ssaków umie biegać w górę i w dół z głową naprzód. Skaczą nawet na siedmiokrotną długość ciała. Długie łapy i naprężenie mięśni zapewnia maksimum odbicia, a specjalna kość miednicza generuje siłę. Ogon stabilizuje ciało w locie i unosi się, by zapewnić bezpieczne lądowanie. To wszystko razem składa się na długość skoku. Wśród wiewiórek polatuchy są szczytem ewolucji. Wiewiórki mają zabarwione na żółto soczewki, działające jak okulary przeciwsłoneczne i są umieszczone wysoko na łebku, dlatego mają szerszy zasięg bez ruszania głową. Stale się uczą i oszukują.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×