Nikt nie jest doskonały

Nobody's Perfect, Niemcy 2008

Reżyser dokumentu należy do jednej z tysięcy ofiar Conterganu - środka ordynowanego w latach 60. ciężarnym kobietom. W filmie jedenaścioro "conterganowych dzieci" opowiada historię swego życia.

  • Czas trwania: 65 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Nikt nie jest doskonały w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Reżyser dokumentu należy do jednej z tysięcy ofiar Conterganu, środka leczącego mdłości we wczesnej ciąży, działającego nasennie i antydepresyjnie, ordynowanego przyszłym matkom w latach 60. Skutkiem ubocznym specyfiku było kalectwo dzieci, które rodziły się ze zdeformowanymi kończynami. Obecnie w Niemczech żyje około 2800 tzw. "conterganowych dzieci". Autorowi filmu udało się namówić jedenaścioro spośród nich do opowiedzenia historii swego życia.

Reżyser dokumentu Niko von Glasow należy do jednej z tysięcy ofiar Conterganu, "cudownego" środka leczącego mdłości we wczesnej ciąży, działającego też nasennie i antydepresyjnie, ordynowanego przyszłym matkom w latach 60. Jego skutkiem ubocznym było kalectwo dzieci, które rodziły się ze straszliwie zdeformowanymi kończynami. Obecnie w Niemczech nadal żyje około 2800 tzw. ''conterganowych dzieci''. Reżyserowi dokumentu udało się namówić jedenaścioro spośród nich do udziału w swoim filmie, aby przed kamerą opowiedziały historię swego życia, a także odważyły się pozować, publicznie mierząc się ze swym kalectwem.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×