Ninja - mistrzowie walki

Ninja, USA 0

Film analizuje umiejętności ninja oraz ich broń i metody walki. Z pomocą współczesnych znawców program odsłania wiele tajemnic i mitów na temat tych legendarnych wojowników.

 • Czas trwania: 65 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Ninja - mistrzowie walki w telewizji

ZwińRozwiń
 • Poniedziałek 21.02.2011 21:00

  TV 4

 • Sobota 19.02.2011 17:55

  TV 4

 • Poniedziałek 01.02.2010 21:00

  TV 4

 • Sobota 30.01.2010 17:55

  TV 4

Opis programu

ZwińRozwiń

Autorzy programu starają się odpowiedzieć na pytania, kim byli ninja, członkowie tajemnej i elitarnej siły zbrojnej dawnej Japonii, czy dysponowali nadnaturalną mocą wykształconą przez lata poprzez połączenie praktyk religijnych i sztuk walki. Film analizuje umiejętności ninja oraz ich broń, techniki i metody walki, które są wykorzystywane współcześnie przez wojskowe siły specjalne. Z pomocą współczesnych znawców ninja program odsłania wiele tajemnic i mitów na temat tych legendarnych wojowników.

Kim byli Ninja, członkowie tajemnej i elitarnej siły zbrojnej dawnej Japonii? Czy dysponowali nadnaturalną mocą wykształconą przez lata poprzez połączenie praktyk religijnych i sztuk walki? A jeśli tak jak weszli w posiadanie tej mocy? Film analizuje tajemne - i śmiertelne - umiejętności wojowników Ninja oraz ich broń i techniki, takie jak remote viewing, metodę obserwacji stosowaną teraz przez wojskowe siły specjalne. Z pomocą współczesnych znawców Ninja, program odsłania wiele tajemnic i mitów na temat tych legendarnych wojowników, ukazuje też artystyczne, duchowe i tajemne tradycje tej społeczności.

Komentarze

Skomentuj
 • Marti (gość)

  Z tego co ja wiem ninja to byli mordercy którzy walczyli bez honoru, ale jak wiadomo wojen się tak nie wygrywa, z historii wiadomo że była wojna Japonii ( nie wiem z kim ) samurajowie mimo liczebnej przewagi polegli ( honorowo walczyli ). pozostali Ninja których było zaledwie 800 a mimo to pokonali 3 razy większą armię. Ataki pod osłoną nocy, zasadzki itp.

  21.02.2011 11:55
 • ... (gość)

  Skąd wiesz? Żyłeś w tych czasach? Teraz to wszystko jedynie książki, mity, zapiski. Wszystko mogło być podkoloryzowane. Nic nie wykluczam, ale też w nic nie będę ślepo wierzył. Tak samo jak niedawno umarł kulturysta, który na samą szczenę brał kilkaset kilo. Bajki pana Cruzeiro.

  01.02.2010 19:40
 • sun (gość)

  kiedys to byli ninja, nie to co teraz...

  01.02.2010 15:44

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 5.6 Głosów: 11

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×