Niosła go Polska

Niosła go Polska, Polska 2013

Opowieść o Lechu Kaczyńskim - jego drodze do "Solidarności", działalności w podziemiu solidarnościowym w latach 80., udziale w obradach Okrągłego Stołu, aktywności politycznej i prezydenturze.

 • Czas trwania: 73 minut, Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: Robert Kaczmarek

Niosła go Polska w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

 • Robert Kaczmarek Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Film w reżyserii Roberta Kaczmarka składa się z dwóch części. To dokumentalna opowieść o Lechu Kaczyńskim - jego drodze do "Solidarności", działalności w podziemiu solidarnościowym w latach 80., udziale w obradach Okrągłego Stołu. To także film o aktywności politycznej ukoronowanej prezydenturą. W filmie znalazły się m.in. nieznane i niepublikowane wcześniej zdjęcia Lecha Kaczyńskiego.

Druga część dokumentalnej opowieści o Lechu Kaczyńskim, jego drodze do pierwszej Solidarności, walce w podziemiu solidarnościowym w latach 80. , udziale w obradach Okrągłego Stołu. To historia politycznych zmagań ukoronowanych prezydenturą. W filmie znalazły się m. in. nieznane i niepublikowane dotąd zdjęcia Lecha Kaczyńskiego. "Nigdy nie widziałem filmu, który tak dobrze oddaje mojego brata, to znaczy istotę tego wszystkiego, co robił w życiu publicznym" - mówił o dziele Roberta Kaczmarka Jarosław Kaczyński.

Komentarze

Skomentuj
 • maria (gość)

  A kiedy kanonizacja?

  17.04.2016 20:05
 • Młoda osoba (gość)

  Nieuczciwa medialna nagonka, w gruncie rzeczy Lecz Kaczynski, był to Wielki Patriota i Uczciwy, Dobry Człowiek. Tak go spostrzegam i polecam ten dokument.

  11.04.2016 00:45
 • :)

  Niosła go Polska a tupolew NIE :]

  10.04.2016 19:57

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×