Noc krótkiego metrażu: Piłka w grze

0

W ramach nocy krótkiego metrażu zostanie zaprezentowanych 11 filmów krótkometrażowych, których motywem przewodnim jest piłka nożna. W bloku filmowym pojawi się 9 premierowych produkcji.

  • Czas trwania: 160 minut, Gatunek: Film krótkometrażowy

Noc krótkiego metrażu: Piłka w grze w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

W ramach nocy krótkiego metrażu zostanie zaprezentowanych 11 filmów krótkometrażowych, których motywem przewodnim jest piłka nożna. W bloku filmowym pojawi się 9 premierowych produkcji. Pięć z nich powstało w ramach World Champions' Stories. Uczestnikami projektu byli reżyserzy z krajów, które zdobyły mistrzostwo świata w piłce nożnej. Mieli oni pokazać futbol przez pryzmat różnych kultur i pasji fanów. Widzowie zobaczą też filmy o tematyce piłkarskiej docenione przez Akademię Filmową oraz Brytyjską Akademię Sztuk Filmowych i Telewizyjnych.

W środę 6 czerwca, dwa dni przed rozpoczęciem Euro 2012, CANAL+ wprowadzi widzów w piłkarski nastrój. W ramach przygotowywanej co roku Nocy Krótkiego Metrażu stacja zaprezentuje 11 filmów krótkometrażowych, których motywem przewodnim jest piłka nożna. Blok filmowy rozpocznie się o 23:00. Zostanie w nim pokazanych premierowo 9 produkcji, z których 5 ("Zasady gry", "Ich oczami", "Kto to jest Echegoyen", "Po 41. minucie" oraz "Na eksport") powstało w ramach World Champions' Stories. Uczestnikami projektu byli reżyserzy z krajów, które zdobyły Mistrzostwo Świata w piłce nożnej. Ich wspólnym celem było pokazanie futbolu przez pryzmat różnych kultur i podkreślenie pasji, jaka tkwi w wielbicielach tego sportu. Dodatkowo widzowie będą mogli zobaczyć filmy o tematyce piłkarskiej docenione przez Akademie Filmową ("Pięćdziesiętnica", nominowana do OSCARAR w 2012) oraz Brytyjską Akademię Sztuk Filmowych i Telewizyjnych ("Rytuał" nominowany do nagrody BAFTA w 2011 roku). Krótki metraż ma swoje stałe miejsce w ramówce CANAL+ od początku istnienia stacji. Widzowie mogą regularnie oglądać starannie wyselekcjonowane produkcje gatunku w ramach emitowanych kilka razy w tygodniu "Deserów" oraz pokazywanych co dwa tygodnie w środy "SuperDeserów". Do emisji wybierane są filmy docenione na międzynarodowych festiwalach (Cannes, Berlin, Annecy, Clermond Ferrand, Toronto, Kraków) oraz wyróżnione nominacjami lub statuetkami OSCARAR. Co roku w czerwcu - kiedy noce są najkrótsze - stacja emituje Noc Krótkiego Metrażu, gdzie prezentowane są najlepsze filmy z całego świata. Aby wspomóc rozwój kina krótkometrażowego, w 2012 CANAL+ objął patronat nad festiwalem SHORT WAVES, w ramach którego ufundował nagrodę PRO CANAL+. W skład Nocy Krótkiego Metrażu wejdzie 11 filmów krótkometrażowych.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×