Noce w Rodanthe

Nights in Rodanthe, USA/Australia 2008

Adrienne wyjeżdża do Rodanthe, gdzie przez kilka dni ma zajmować się pensjonatem znajomej. W hotelu przebywa tylko jeden gość, doktor Paul Flanner. Ich znajomość wkrótce przeradza się w romans.

 • Czas trwania: 97 minut, Gatunek: Melodramat

7

Ocena redakcji

"Noce w Rodanthe" to wzruszająca, melodramatyczna ekranizacja powieści Nicolasa Sparksa, specjalisty od tego typu historii, autora m.in. "Pamiętnika" i "Listu w butelce" również przeniesionych na ekran. To nie są lektury ani filmy dla każdego, jednak w swojej klasie "Noce w Rodanthe" zdają egzamin. To również zasługa Diane Lane i Richarda Gere’a, którzy w naturalny sposób odnaleźli się w swoich rolach.

Noce w Rodanthe w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Obsada

 • Richard Gere jako dr Paul Flanner
 • Diane Lane jako Adrienne Willis
 • Pablo Schreiber jako Charlie Torrelson
 • Linda Molloy jako Jill Torrelson
 • Scott Glenn jako Robert Torrelson
 • Becky Ann Baker jako Dot
 • Viola Davis jako Jean
 • Christopher Meloni jako Jack Willis

Więcej »

Opis programu

ZwińRozwiń

Adrienne, zapracowana czterdziestolatka zmagająca się z wieloma kłopotami, wyjeżdża do Rodanthe - nadmorskiego miasteczka położonego na jednej z wysp u wybrzeży Karoliny Północnej. Przez kilka dni ma zajmować się pensjonatem prowadzonym przez jej znajomą. Z powodu zbliżającego się sztormu w hotelu przebywa tylko jeden gość, doktor Paul Flanner, który, podobnie jak Adrienne, przyjechał do Rodanthe w poszukiwaniu spokoju. Przypadkowi znajomi stają się sobie coraz bliżsi.

Nastrojowa opowieść o dojrzałej miłości, osadzona w pięknych, nadmorskich krajobrazach Karoliny Północnej. Adrienne (Diane Lane), zapracowana czterdziestokilkulatka zmagająca się z kłopotami typowymi dla kobiet w jej wieku, wyjeżdża na weekend do malowniczego Rodanthe - nadmorskiego miasteczka położonego na jednej z wysp Karoliny Północnej. Przez kilka dni ma się opiekować pensjonatem prowadzonym przez jej znajomą. Z powodu zbliżającego się sztormu w hotelu przebywa tylko jeden gość - doktor Paul Flanner (Richard Gere), który, podobnie jak Adrienne, przyjechał do Rodanthe w poszukiwaniu spokoju. Przypadkowi znajomi stają się sobie coraz bliżsi i nawiązują romans, który na zawsze pozostanie w ich pamięci. Ekranizacja bestsellerowej powieści Nicholasa Sparksa pod tym samym tytułem. W filmie wyreżyserowanym przez debiutującego w pełnym metrażu George'a C. Wolfe'a (twórcę nominowanego do nagród Emmy i Independent Spirit telewizyjnego obrazu Lackawanna Blues) niezapomniany duet stworzyli nagrodzony Złotym Globem Richard Gere (Wydział wewnętrzny, Pretty women, Chicago) oraz nominowana do Nagrody Amerykańskiej Akademii Diane Lane (Dom Glassów, Niewierna, Pod słońcem Toskanii). Co ciekawe, było to ich kolejne spotkanie na planie filmowym - ponad dwadzieścia lat wcześniej Gere i Lane wystąpili w obrazie Cotton Club Francisa Forda Coppoli, a w 2002 roku zagrali wspólnie w Niewiernej Adriana Lyne'a. Mocną stroną filmu są również nastrojowe zdjęcia brazylijskiego operatora Affonso Beato (Wszystko o mojej matce, Królowa, Miłość w czasach zarazy).

Recenzje

 • "Noce w Rodanthe" to wzruszająca, melodramatyczna ekranizacja powieści Nicolasa Sparksa, specjalisty od tego typu historii, autora m.in. "Pamiętnika" i "Listu w butelce" również przeniesionych na ekran. To nie są lektury ani filmy dla każdego, jednak w swojej klasie "Noce w Rodanthe" zdają egzamin. To również zasługa Diane Lane i Richarda Gere’a, którzy w naturalny sposób odnaleźli się w swoich rolach.

  7/10

Komentarze

Skomentuj
 • Pol Pot (gość)

  Motyką w kark i do dołu z wapnem!! Twórców i jebanych odtwórców!! A tego kurwa Gierka to żywcem pogrzebać!

  23.03.2022 23:08
 • DDT (gość)

  Ale ten Gierek to gej kochane!!

  07.01.2022 13:41
 • beta (gość)

  Gere jest jak wino, im starszy, tym bardziej pociągający. Nie lubię go z początków, typu "Amerykański żigolak', ale "Diagnoza zbrodni", "Wydział wewnętrzny" czy "Lęk pierwotny" to perełki!!!

  23.12.2017 11:42
 • beti (gość)

  dawno się tak nie popłakałam

  29.08.2013 10:13
 • ... (gość)

  Piękny, naprawdę piękny..

  22.06.2013 21:56
 • kelly1101@...

  ogladalam juz go jakis czas temu..piekny film

  22.06.2013 17:14
 • ... (gość)

  polecam film.

  22.06.2013 10:38
 • jola (gość)

  piękny film...bardzo wzruszający...bez happy endu...ale polecam wszystkim, którzy lubią oglądać hostorię ludzkich losów...

  08.01.2011 23:19

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: 5.6 Głosów: 21

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×