Nocna zmiana

Polska 1996

Film dokumentalny zrealizowany przez Jacka Kurskiego i Michała Balcerzaka, poświęcony kulisom odwołania rządu Jana Olszewskiego w czerwcu 1992 roku.

 • Czas trwania: 62 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Nocna zmiana w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

 • Jacek Kurski Scenariusz
 • Michał Balcerzak Scenariusz

Opis programu

ZwińRozwiń

Film dokumentalny zrealizowany przez Jacka Kurskiego i Michała Balcerzaka, poświęcony kulisom odwołania rządu Jana Olszewskiego w czerwcu 1992 roku. Film bazuje na reportażu "Gorące dni" Wojciecha Ostapowicza, materiałach archiwalnych TAI oraz materiałach VHS autorstwa Włodzimierza Kuligowskiego. Stanowi filmową wersję książki Jacka Kurskiego i Piotra Semki z 1993 roku. Przedstawia w złym świetle ówczesnego prezydenta RP Lecha Wałęsę i część środowisk politycznych niechętnych rządowi Jana Olszewskiego.

Dokument poświęcony kulisom odwołania rządu Jana Olszewskiego w czerwcu 1992 roku. W filmie wykorzystano informacje z reportażu "Gorące dni" Wojciecha Ostapowicza oraz materiały archiwalne TAI, nagrania VHS autorstwa Włodzimierza Kuligowskiego (sceny w kuluarach). Jest to filmowa wersja książki Jacka Kurskiego i Piotra Semki z 1993 roku.

Komentarze

Skomentuj
 • lrp (gość)

  Nuda i lipa , nie udało mi się obejrzeć do końca , mam nagranie ale nikt nie chce oglądać

  04.06.2017 19:06
 • Żałosne (gość)

  Idealny film na niedzielny wieczór. Kurtki nie ma litości dla publiki

  04.06.2017 18:17
 • www (gość)

  Dzieki za te informacje:)

  04.06.2017 08:11
 • SY (gość)

  To jeden z filmów kluczy, które umożliwiają zrozumienie obecnych podziałów politycznych i otaczającej nas rzeczywistości. Pozostałe to między innymi: "Defilada zwycięzców", "Marsz wyzwolicieli", "Towarzysz Generał", "New Poland", "Towarzysz generał idzie na wojnę", "Bezpieka. Pretorianie komunizmu", "Pachołki Rosji", "Ballada o prawdziwym klamstwie", "Plusy dodatnie, plusy ujemne", "Tajne spec. znaczenia" - film TVN o TW Bolku, "Transformacja 1-4" ...dla dociekliwych do odnalezienia w sieci.

  22.01.2017 14:44

Dodaj komentarz

 • Trwa cisza wyborcza, dlatego komentowanie w serwisie zostało tymczasowo zablokowane. Zapraszamy do dzielenia się opiniami i komentarzami po zakończeniu ciszy

Ocena społeczności: 5.0 Głosów: 1

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×