Nordic noir: skandynawskie kryminały

Nordic Noir: The Rise Of Scandi Drama, Dania 2014

Dobra passa współczesnych skandynawskich kryminałów trwa. Świat oszalał na punkcie mrocznych powieści, seriali i filmów spod znaku nordic noir. Autorzy przyglądają się sukcesowi produkcji z północy.

 • Czas trwania: 52 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Nordic noir: skandynawskie kryminały w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Opis programu

ZwińRozwiń

Dobra passa współczesnych skandynawskich kryminałów trwa. Świat oszalał na punkcie mrocznych powieści, seriali i filmów spod znaku nordic noir, które oferują znacznie więcej niż tylko detektywistyczną zagadkę i sprawnie poprowadzoną intrygę. Ich twórcy wyśmienicie rysują tło społeczno-polityczne, tworzą wiarygodne postaci i specyficzną atmosferę. Autorzy przyglądają się międzynarodowemu sukcesowi produkcji z północy, które podbiły przede wszystkim serca Brytyjczyków.

Dokument o skandynawskim serialu, który stał się kulturowym odniesieniem w innych częściach świata. Śledzimy efekty wielu takich seriali, m in.: Borgen, The Killing, The Bridge, Wallander i Lilyhammer, które wywarły wpływ na całym świecie. Skandynawski dramat stał się fenomenem, telewizyjną doskonałością. Odkrywamy, jak i dlaczego skandynawskie historie i postaci stały się ambasadorami skandynawskiej kultury. Dzięki wywiadom z najbardziej znanymi telewizyjnymi kreatorami odkrywamy tajemnicę Nordic Noir i analizujemy, co wyróżnia skandynawskie historie i dlaczego postacie są tak wciągające.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×