Normalne życie

A Normal Life, Dania 2012

Cecilie i Katrine są bliźniaczkami. Katrine jest zdrowa, rozwija się prawidłowo. Cecilie choruje na białaczkę. Film pokazuje walkę dziewczynki z chorobą i walkę matki o normalne życie rodziny.

 • Czas trwania: 70 minut, Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: Mikala Krogh

Normalne życie w telewizji

ZwińRozwiń
 • Czwartek 21.05.2015 02:15

  TVP 2

 • Środa 04.02.2015 03:10

  TVP 2

 • Wtorek 03.02.2015 22:55

  TVP 2

 • Środa 04.09.2013 22:45

  iTVN

 • Piątek 30.08.2013 16:20

  iTVN

Twórcy

 • Mikala Krogh Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Cecilie i Katrine są bliźniaczkami. Katrine jest zdrowa, rozwija się prawidłowo. Cecilie od urodzenia choruje na białaczkę. Jedynym ratunkiem okazuje się przeszczep szpiku. Film pokazuje walkę dziewczynki z chorobą i walkę matki o normalne życie dla całej rodziny. Stine stara się godzić opiekę nad chorą córeczką z potrzebami pozostałych dzieci. Pomaga jej w tym były mąż, ojciec dziewczynek, który w ciężkich momentach wspiera rodzinę.

Cecilie i Katrine są bliźniaczkami. Katrine jest zdrowa i rozwija się normalnie, Cecilie niemal od urodzenia choruje na białaczkę. Dziewczynka miała już dwie remisje białaczki. Jednak teraz choroba znów wróciła, najwyraźniej chemioterapia okazała się nie dość skuteczna. Jedną z metod walki z białaczką jest przeszczep szpiku. Do organizmu wprowadza się obce komórki. Katrine nie może być dawcą, bo jej komórki są zbyt podobne. Szczęśliwie lekarze znaleźli dawcę w Niemczech. Pobiorą od niego szpik, który w ciągu kilku godzin zostanie przetransportowany samolotem do Danii. To najprostszy sposób. Teraz muszą przygotować Cecilię, żeby mogła przyjąć obcy szpik, by jej organizm go nie odrzucił. A potem trzeba zrobić wszystko, by poradziła sobie ze skutkami ubocznymi leków, które będzie musiała przyjmować. Przez pierwszy okres, cztery do pięciu tygodni, będzie całkowicie izolowana. W tym czasie nawet najbardziej banalna infekcja może zagrażać jej życiu. Nie można przewidzieć, jak sytuacja się rozwinie. I nie wiadomo, kiedy będzie mogła wrócić do normalnego życia. Może za sześć miesięcy, a może dopiero po roku. Film pokazuje walkę dziewczynki z chorobą, ale i walkę jej matki o normalne życie dla całej rodziny. Matka stara się godzić opiekę nad chorą córeczką z potrzebami pozostałych dzieci. Pomaga jej w tym były mąż, ojciec dziewczynek, który w ciężkich momentach wspiera rodzinę.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 6.0 Głosów: 1

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×