Nosorożec w moim domu

USA 2009

Opowieść o Johnie i Judy Traversach z Zimbabwe, którzy od ponad dwudziestu lat prowadzą własny program ochrony nosorożca czarnego. Wychowane zwierzęta przekazują do parków narodowych.

 • Czas trwania: 50 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Nosorożec w moim domu w telewizji

ZwińRozwiń
 • Sobota 17.07.2010 13:50

  TVP 1

 • Sobota 06.02.2010 10:40

  TVP 1

Opis programu

ZwińRozwiń

Opowieść o Johnie i Judy Traversach z Zimbabwe, którzy od ponad dwudziestu lat prowadzą własny program ochrony nosorożca czarnego. Wychowane zwierzęta przekazują do parków narodowych. Judy i John toczą nieustanną walkę z kłusownikami, zagrażającymi życiu ich podopiecznych. W ciągu dnia nosorożce są pod stałą obserwacją strażników. Na noc zwierzęta zagania się do chronionych zagród. Ta metoda daje efekty. Obecnie w Imire prowadzony jest jeden z najlepszych w Afryce programów hodowlanych tego typu.

Większość nosorożców czarnych unika ludzi, nie zadaje się z hienami i nie szuka przyjaciół wśród zadziornych młodych guźców. Ale Tatenda nie jest typowym nosorożcem. Mieszkańcy Zimbabwe, John i Judy Travers, przygarnęli go wkrótce po narodzinach. Za sprawą wyjątkowego domownika i jego niecodziennych przyjaciół ich życie wywróciło się do góry nogami. Po uratowaniu Tatendy Traversowie stają przed jeszcze większym wyzwaniem. Muszą nakłonić nietypowego lokatora do rezygnacji z domowych wygód. Czy odniosą sukces? Od ponad dwudziestu lat państwo Traversowie prowadzą własny program ochrony zagrożonego gatunku - nosorożca czarnego. Wychowane zwierzęta przekazują do parków narodowych. Judy i John toczą nieustanną walkę z kłusownikami, zagrażającymi życiu ich podopiecznych. W ciągu dnia nosorożce są pod stałą obserwacją strażników. Na noc zwierzęta zagania się do chronionych zagród. Ta metoda daje efekty. Dziś w Imire prowadzony jest jeden z najlepszych w Afryce programów hodowlanych tego typu. W sytuacji, gdy cała światowa populacja nosorożców czarnych liczy zaledwie cztery tysiące sztuk, liczy się każdy uratowany osobnik. Samiec Tatenda, który przyszedł na świat we wrześniu 2007 roku, jest czternastym nosorożcem w historii tego programu ochrony.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×