Nowe gatunki. Wyprawa stulecia

Expedição Novas Espécies, Brazylia 2016

Po dziesięciu latach przygotowań Mario Cohn-Haft poprowadził grupę ponad 50 naukowców do Amazonii, w celu odkrycia i zbadania nieznanych gatunków zwierząt. Wyprawa ma ogromną wartość dla nauki.

 • Czas trwania: 43 minut, Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: Mauricio Dias

Nowe gatunki. Wyprawa stulecia w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

 • Mauricio Dias Reżyseria
 • Mauricio Dias Montaż
 • Alexandre Guerra Muzyka
 • Maria Julia Bottai Scenariusz
 • Selma Perez Scenariusz

Opis programu

ZwińRozwiń

Dwuczęściowy film dokumentalny przedstawia gatunki zwierząt, które odkryto na terenie Ameryki Południowej podczas ekspedycji zorganizowanej w styczniu i lutym 2016 roku. Głównym celem wyprawy były lasy deszczowe Amazonii. Badacze stawili czoła licznym trudnościom w środowisku, w którym człowiek jest jedynie obserwatorem. W Parku Narodowym Serra da Mocidade odnaleźli około 50 nowych gatunków zwierząt. Kierownik ekspedycji, Mario Cohn-Haft, ponad dziesięć lat marzył o wyprawie, która byłaby zwieńczeniem jego kariery naukowej.

Dokument o nowych gatunkach fauny, które odkryto na terenie Ameryki Południowej. Był to efekt niezwykłej ekspedycji naukowej, która odbyła się w styczniu i lutym 2016 roku. Główną destynacją tej wyprawy były lasy deszczowe Amazonii. Serra da Mocidade National Park to niezwykłe miejsce. Odnaleziono tu około 50 nowych gatunków zwierząt. Po dziesięciu latach przygotowań ornitolog Mrio Cohn - Haft poprowadził grupę ponad 50 naukowców w samo serce Amazonii. Badacze liczą, że w trakcie wyprawy dojdzie do odkrycia w tym regionie największej liczby gatunków w ciągu ostatniej dekady. Podczas pierwszego etapu ekspedycji odkryto wiele nieopisanych dotąd gatunków zwierząt. W poprzednim odcinku u herpetologa Viniego wystąpiły objawy alergii i wysoka gorączka. Rafael zranił się w palec i uszkodził sobie ścięgno. Ekipa ratunkowa musi dotrzeć z nim na oddziałchirurgii urazowej w Manaus. Ekipa zabierze ze sobą drogocenny bagaż. Ponad 1500 opisanych gatunków, 90 nowych dla Brazylii i co najmniej 95 prawdopodobnie nowo odkrytych. Ekspedycja do Serra da Mocidade dobiega końca. Naukowcy jeszcze przez wiele lat będą badali zebrane gatunki i publikowali swoje odkrycia. Wyprawa na tak wielką skalę ma nieocenioną wartość dla nauki. Równie wielką jak tajemnice, które wciąż skrywa Serra da Mocidade.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×