Nowe gatunki. Wyprawa stulecia

Expedição Novas Espécies, Brazylia 2016

Po dziesięciu latach przygotowań Mario Cohn-Haft poprowadził grupę ponad 50 naukowców do Amazonii, w celu odkrycia i zbadania nieznanych gatunków zwierząt. Wyprawa ma ogromną wartość dla nauki.

 • Czas trwania: 43 minut, Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: Mauricio Dias

Nowe gatunki. Wyprawa stulecia w telewizji

ZwińRozwiń
 • HIT Dnia

  Czwartek 22.10.2020 13:00

  TVP 1

 • HIT Dnia

  Piątek 13.03.2020 13:00

  TVP 1

Multimedia

Twórcy

 • Mauricio Dias Montaż
 • Alexandre Guerra Muzyka
 • Mauricio Dias Reżyseria
 • Maria Julia Bottai Scenariusz
 • Selma Perez Scenariusz

Opis programu

ZwińRozwiń

Dwuczęściowy film dokumentalny o ekspedycji zorganizowanej w styczniu i lutym 2016 roku w celu odkrycia i zbadania nieznanych gatunków zwierząt Ameryki Południowej. Po dziesięciu latach przygotowań ornitolog Mario Cohn-Haft poprowadził grupę ponad 50 naukowców do Amazonii. Ekspedycja do Serra da Mocidade dobiega końca. Badacze jeszcze przez wiele lat będą analizować zebrane okazy i publikować artykuły o swoich odkryciach. Wyprawa ma ogromną wartość dla nauki. Równie wielką jak tajemnice, które wciąż skrywa Serra da Mocidade.

Dokument o nowych gatunkach fauny, które odkryto na terenie Ameryki Południowej. Był to efekt niezwykłej ekspedycji naukowej, która odbyła się w styczniu i lutym 2016 roku. Główną destynacją tej wyprawy były lasy deszczowe Amazonii. Serra da Mocidade National Park to niezwykłe miejsce. Odnaleziono tu około 50 nowych gatunków zwierząt. Po dziesięciu latach przygotowań ornitolog Mrio Cohn - Haft poprowadził grupę ponad 50 naukowców w samo serce Amazonii. Badacze liczą, że w trakcie wyprawy dojdzie do odkrycia w tym regionie największej liczby gatunków w ciągu ostatniej dekady. Podczas pierwszego etapu ekspedycji odkryto wiele nieopisanych dotąd gatunków zwierząt. W poprzednim odcinku u herpetologa Viniego wystąpiły objawy alergii i wysoka gorączka. Rafael zranił się w palec i uszkodził sobie ścięgno. Ekipa ratunkowa musi dotrzeć z nim na oddziałchirurgii urazowej w Manaus. Ekipa zabierze ze sobą drogocenny bagaż. Ponad 1500 opisanych gatunków, 90 nowych dla Brazylii i co najmniej 95 prawdopodobnie nowo odkrytych. Ekspedycja do Serra da Mocidade dobiega końca. Naukowcy jeszcze przez wiele lat będą badali zebrane gatunki i publikowali swoje odkrycia. Wyprawa na tak wielką skalę ma nieocenioną wartość dla nauki. Równie wielką jak tajemnice, które wciąż skrywa Serra da Mocidade.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×