Nowy Księżyc. Co odkryły misje Apollo?

Apollo's New Moon, USA 2018

Gdy w 1969 roku pierwszy człowiek stanął na Księżycu, świat ogarnęła euforia. W trakcie tego i kolejnych lotów misji Apollo astronauci zebrali ponad 2000 próbek minerałów.

 • Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: Thomas Lucas

Nowy Księżyc. Co odkryły misje Apollo? w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

 • Thomas Lucas Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Gdy w 1969 roku pierwszy człowiek stanął na Księżycu, świat ogarnęła euforia. W trakcie tego i kolejnych lotów misji Apollo astronauci zebrali ponad 2000 próbek minerałów. Dostarczyły one naukowcom bezcennych informacji na temat genezy i ewolucji planet. Po niedawnym odkryciu wody na Księżycu wróciło zainteresowanie jego eksploracją. A kiedy doczekamy się kolejnej, załogowej misji?

Co nam dał program Apollo, czyli wiedza ukryta w próbkach minerałów. Gdy w 1969 roku pierwszy człowiek stanął na Księżycu, świat ogarnęła euforia. W trakcie tego i kolejnych lotów misji Apollo astronauci zebrali ponad 2000 próbek minerałów. Dostarczyły one naukowcom bezcennych informacji na temat genezy i ewolucji planet. Po niedawnym odkryciu wody na Księżycu wróciło zainteresowanie jego eksploracją. A kiedy doczekamy się kolejnej, załogowej misji?

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×