Nowy Luwr w Abu Zabi

Megastructures Louvre Abu Dhabi, Nowa Zelandia 2018

Nad brzegiem Zatoki Perskiej znajduje się Luwr w Abu Zabi. Wewnątrz tego inspirowanego kulturą arabską muzeum, zaprojektowanego przez Jeana Nouvela, znajduje się ponad 400 arcydzieł.

  • Czas trwania: 55 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Nowy Luwr w Abu Zabi w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Opis programu

ZwińRozwiń

Kulisy powstania wyjątkowego muzeum na sztucznej wyspie u wybrzeży Zatoki Perskiej. Nowy Luwr inspirowany jest arabską tradycją. Jego twórca, Jean Nouvel, stworzył budynek mający nie tylko zachwycić miłośników sztuki, ale i nawiązywać do koncepcji dialogu z Zachodem i przenikania się kultur. Jego konstrukcja to prawdziwe architektoniczne dzieło. Obiekt przykrywa ażurowa, ważąca 7 tysięcy ton kopuła, którą podtrzymuje tylko kilka filarów.

Nad Zatoką Perską znajduje się niezwykłe muzeum Luwr w Abu Zabi, które pomieści ponad 400 arcydzieł. Sam obiekt też jest dziełem sztuki. "Nad Zatoką Perską znajduje się niezwykłe muzeum Luwr w Abu Zabi, które pomieści ponad 400 arcydzieł. Sam obiekt też jest dziełem sztuki." "U wybrzeży Zatoki Perskiej znajduje się abuzabijski Luwr. Zaprojektowane przez architekta Jeana Nouvela muzeum zostało wybudowane przy współpracy z paryskim Luwrem, by pomieścić ponad 400 bezcennych arcydzieł. Budynek galerii pokrywa ogromna stalowa kopuła, ważąca prawie 7 ton - prawdziwy cud techniki. Luwr w Abu Zabi to budowla wyprzedzająca swoje czasy, a być może także dzieło sztuki samo w sobie." "U wybrzeży Zatoki Perskiej znajduje się abuzabijski Luwr. Zaprojektowane przez architekta Jeana Nouvela muzeum zostało wybudowane przy współpracy z paryskim Luwrem, by pomieścić ponad 400 bezcennych arcydzieł. Budynek galerii pokrywa ogromna stalowa kopuła, ważąca prawie 7 ton - prawdziwy cud techniki. Luwr w Abu Zabi to budowla wyprzedzająca swoje czasy, a być może także dzieło sztuki samo w sobie."

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×