Nowy pogromca raka

A new Cancer Killer, Wielka Brytania 2019

Dokument przedstawia nowoczesne metody leczenia raka w oparciu o terapię wiązką protonów. Podczas zabiegu wysokoenergetyczne protony niszczą chore tkanki.

  • Czas trwania: 52 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Annie Mackinder

Nowy pogromca raka w telewizji

ZwińRozwiń
  • HIT Dnia

    Sobota 23.11.2019 12:35

    TVP 1

Multimedia

Twórcy

  • Annie Mackinder Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Dokument przedstawia nowoczesne metody leczenia raka w oparciu o terapię wiązką protonów. Podczas zabiegu wysokoenergetyczne protony przemieszczają się w ciele pacjenta z prędkością dwóch trzecich prędkości światła i z dokładnością co do milimetra niszczą chore tkanki. Będzie mowa o wyzwaniu inżynieryjnym, które polega na sprowadzeniu i umieszczeniu w londyńskim szpitalu bunkra jądrowego o grubości sześciu metrów i wadze dwóch ton, który ma służyć do przechowywania sprzętu radioaktywnego.

Film Dokumentalny BBC Studios. Poznamy najnowocześniejsze metody leczenia raka w oparciu o terapię wiązką protonów. W tym zabiegu wysokoenergetyczne protony przemieszczają się z prędkością dwóch trzecich prędkości światła przez ciało pacjenta i z dokładnością co do milimetra niszczą chore tkanki. Film podąża za ogromnym wyzwaniem inżynieryjnym, które polega na sprowadzeniu i umieszczeniu w jednym z londyńskich szpitali bunkra jądrowego o grubości sześciu metrów i wadze dwóch ton, do przechowywania sprzętu radioaktywnego. Producent: A BBC Studios production

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×