Nurkowie w bezkresie

La derniere frontiere, Francja 2011

Sylwetka Herberta Nitscha - 42-letniego austriackeigo nurka, który ustanowił rekordy świata we wszystkich ośmiu rozpoznawanych międzynarodowo konkurencjach freedivingu.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Nurkowie w bezkresie w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Sylwetka Herberta Nitscha - 42-letniego austriackeigo nurka, który ustanowił rekordy świata we wszystkich ośmiu rozpoznawanych międzynarodowo konkurencjach freedivingu. Nie przestaje pokonywać kolejnych barier, zadziwiając wszystkich przekonanych o ograniczeniach wytrzymałości ludzkiego organizmu. Popisuje się wyczynami uchodzącymi jeszcze do niedawna za absolutnie niemożliwe. Swą karierę rozpoczął dopiero w wieku trzydziestu lat, a w ciągu dekady został niekwestionowanym numerem 1 na świecie. W czerwcu tego roku zszedł na głębokość 244 metrów.

Ustanowił rekordy świata we wszystkich ośmiu rozpoznawanych międzynarodowo konkurencjach freedivingu. A jednak Herbert Nitsch nie przestaje pokonywać kolejnych barier, zadziwiając wszystkich przekonanych o ograniczeniach wytrzymałości ludzkiego organizmu. 42-letni nurek z Austrii wciąż popisuje się wyczynami uchodzącymi jeszcze do niedawna za absolutnie niemożliwe. Swą karierę rozpoczął dopiero w wieku trzydziestu lat, a w ciągu dekady został niekwestionowanym numerem 1 na świecie. W czerwcu tego roku zszedł na głębokość 244 metrów. Na wieść o takim osiągnięciu z niedowierzaniem reagują i naukowcy i lekarze. Co pozwala Nitschowi na przełamywanie ograniczeń organizmu? Jak przygotowuje się do bicia kolejnych rekordów? Dowiemy się z tego oto filmu, kręconego m.in. na Bahamach, w Grecji i w Japonii.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×