O punkcie G

G-Spotting (A Story of Promise and Pleasure), Kanada/Francja 2010

Autorzy dokumentu postanowili odpowiedzieć na pytanie, czy punkt G jest mitem, czy faktem naukowym. W tym celu przeprowadzili rozmowy z biologami i seksuologami oraz przestudiowali archiwalia.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny

O punkcie G w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Andrea Burri jest szwajcarskim psychologiem i genetykiem. Jej prace cieszyły się umiarkowaną popularnością w środowisku naukowym do momentu, gdy w 2009 r. opublikowała studium poddające w wątpliwość istnienie punktu G. Zainspirowani dziełem filmowcy postanowili zgłębić temat. By odpowiedzieć na pytanie, czy punkt G jest mitem, czy faktem naukowym, przeprowadzili rozmowy z biologami i seksuologami, przestudiowali też niepublikowane materiały archiwalne. W części historycznej pokazano trzy dekady, które były świadkami narodzin legendy punktu G.

Punkt G. Obiekt fantazji i kontrowersji, temat- tabu, narzędzie seksualnego wyzwolenia oraz "ziemia obiecana" dla miłośników erotycznych doświadczeń. Czy jednak istnieje naprawdę? Co tak naprawdę o nim wiemy? Andrea Burri jest szwajcarską psycholożką i genetykiem. Jej prace cieszyły się umiarkowaną popularnością w środowisku naukowym aż do roku 2009, kiedy opublikowała studium poddające w wątpliwość istnienie punktu G. Nagle badaniami Burri zainteresowały się media z całego świata. "Nie spodziewałam się aż takiego odzewu" - przyznała Szwajcarka. "To pokazuje, jak bardzo kontrowersyjny jest nadal ten temat". Publikacja Andrei Burri zainspirowała damsko-męski tandem filmowców, Segolene Hanotaux i Gilles Bovon, którzy postanowili zgłębić temat. Wydało im się intrygujące, że coś tak bliskie ludzkiemu ciału pozostaje jednocześnie tak tajemnicze, pomimo trwającej już ponad trzydzieści lat fascynacji punktem G. Bo jeśli w naszym społeczeństwie nadal pokutują mity na temat seksu, to z pewnością dotyczą one tego tajemniczego miejsca. By odpowiedzieć na pytanie, czy jest on mitem czy faktem naukowym, przeprowadzili rozmowy z biologami i seksuologami i uważnie przestudiowali związane z tematem niepublikowane materiały archiwalne. "Współczesna część filmu ujawnia i dekonstruuje mit, którym jest dziś punkt G, miejsca, w którym stykają się biznes, performance i pornografia" - przekonują autorzy. "W części historycznej zapraszamy do odbycia podróży obejmującej trzydzieści lat. Widzowie powrócą do lat 70., 80. i 90., które były świadkami narodzin legendy punktu G".

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

    Ocena społeczności: - Głosów: 0

    Hity dnia

    Wszystkie hity »

    Logowanie

    Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

    ×