Od koki do kokainy

Cocaine Unwrapped, USA/Wielka Brytania/Boliwia/Ek 2011

Autorzy dokumentu starają się znaleźć odpowiedź na pytanie, czy ludzie Zachodu nie powinni przyjąć na siebie odpowiedzialności za fakt, że narkobiznes wciąż kwitnie i znajduje kolejnych kontrahentów.

  • Czas trwania: 90 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Rachel Seifert

Od koki do kokainy w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Rachel Seifert Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Film poświęcony problemowi narkobiznesu. Autorzy dokumentu, przenosząc się z kraju do kraju, śledząc medialne doniesienia, rozmawiając z politykami i stróżami prawa, snują porażającą opowieść o uzależnieniu, władzy, śmierci, wyzysku i cierpieniu. Starają się znaleźć odpowiedź na pytanie, czy ludzie Zachodu nie powinni przyjąć na siebie odpowiedzialności za fakt, że narkobiznes wciąż kwitnie i znajduje kolejnych kontrahentów.

Szlak narkotykowy zaczyna się na plantacji koki w Kolumbii. Poprzez ekwadorskich przemytników, fabryki ukryte w boliwijskiej dżungli i dilerów na ulicach Meksyku dragi trafiają wreszcie do miejsca przeznaczenia - do konsumentów kokainy w świecie zachodnim. „Od koki do kokainy” to dokument ukazujący prawdziwą cenę popularnego narkotyku. Przenosząc się z kraju do kraju, śledząc medialne doniesienia, rozmawiając z politykami i stróżami prawa, twórcy filmu snują porażającą opowieść o uzależnieniu, władzy, śmierci, wyzysku i cierpieniu. Czy wojna z narkotykami ma sens? Czy istnieje skuteczna alternatywa dla prowizorycznych jedynie inicjatyw legislacyjnych? Czy wreszcie ludzie Zachodu nie powinni przyjąć na siebie odpowiedzialności za fakt, że narkobiznes wciąż kwitnie i znajduje kolejnych kontrahentów? Oto zupełnie nowe spojrzenie na wciąż aktualny problem.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 4.0 Głosów: 1

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×