Ofiary druidów

Druid sacrifice, USA 2008

Dokument przybliżający tajemniczy świat celtyckich druidów. Przez jednych uważani są za uczonych lekarzy i kapłanów, zdaniem innych - to okrutni szamani, odprawiający barbarzyńskie rytuały.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Ofiary druidów w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Druidzi kojarzeni są jako uczeni lekarze, celtyccy kapłani i królewscy doradcy. Lecz Rzymianie mieli o nich inne zdanie. Juliusz Cezar mówił, że to potężni szamani, odprawiający barbarzyńskie rytuały, podczas których obcinają ludzkie głowy, a krew ofiar miała zaspokoić celtyckich bogów. Archeolodzy i patolodzy próbują dowiedzieć się, jak wyglądały ostatnie dni celtyckich kapłanów. Badają, czy setki ciał bez głów i zwęglonych kości mogą być dowodem na okrucieństwo druidów i który z celtyckich bogów mógł żądać tyle ludzkiej krwi.

W ziemi w Essex znaleziono szczątki zwłok ubranego mężczyzny, ozdobionego biżuterią. Obok leżały miedziane narzędzia medyczne, więc naukowcy początkowo myśleli, że to rzymski lekarz. Z czasem odkryli unikalne rytualne przedmioty, co pozwoliło im wysnuć wniosek, że mają przed sobą grób celtyckiego druida. Tajemniczy druidzi kojarzeni są jako uczeni lekarze, celtyccy kapłani i królewscy doradcy. Lecz Rzymianie mieli o nich inne zdanie. Juliusz Cezar mówił, że to potężni szamani, odprawiający barbarzyńskie rytuały, podczas których obcinają ludzkie głowy, a krew ofiar miała zaspokoić celtyckich bogów. Inni oskarżali druidów nawet o kanibalizm. Czy to prawda czy Rzymianie celowo zniesławili druidów, by usprawiedliwić ich masową zagładę podczas swej inwazji na Brytanię w I wieku n.e.? W Ribemont-sur-Ancre we Francji archeolodzy i patolodzy próbują dowiedzieć się, jak wyglądały ostatnie dni celtyckich kapłanów. Badają, czy setki ciał bez głów i zwęglonych kości mogą być dowodem na okrucieństwo druidów i który z celtyckich bogów mógł żądać tyle ludzkiej krwi.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×