Ogień pod śniegiem

Fire Under the Snow, USA 2008

Historia człowieka niezłomnej woli i wiary, zdolnego oprzeć się niewyobrażalnym naciskom, mnicha tybetańskiego Paldena Gyatso, który 33 lata spędził w chińskich więzieniach i obozach pracy.

  • Czas trwania: 85 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Ogień pod śniegiem w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

W 1959 r. Palden Gyatso został aresztowany za udział w demonstracji pokojowej przeciwko chińskiej okupacji Tybetu. Kolejne 33 lata upłynęły mnichowi pod znakiem więzienia, tortur, głodu, upokorzeń i przymusowej pracy. Po wyjściu na wolność bohater uciekł do indyjskiego miasta Dharamśala, siedziby tybetańskiej społeczności uchodźców. Stał się działaczem występującym przeciwko chińskiej okupacji Tybetu. Nikt nie zdołał złamać jego ducha i sprawić, by odstąpił od walki z niesprawiedliwością i ignorancją.

Film dokumentalny opowiadający historię mnicha tybetańskiegoPalden'a Gyatso, który 23 lata spędził w chińskich więzieniach i 10 lat w chińskich obozach pracy. Po odzyskaniu wolności, mając 61 lat, postanowił dalej protestować. Tym razem sprzeciwiał się przyznaniu Chinom organizacji olimpiady w 2008 roku, głodował przez 13 dni w namiocie ustawionym w Turynie przed budynkiem Komitetu Olimpijskiego. Film opowiada o walce o wolność Tybetu poprzez historię życia człowieka - męczennika.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×