Ognie Świętego Elma

St. Elmo's Fire, USA 1985

Siedem różnych historii, siedem różnych sposobów na życie. Nieoczekiwane spotkanie daje okazję do wzajemnych zwierzeń i długich rozmów o dotychczasowych sukcesach i niepowodzeniach.

  • Czas trwania: 100 minut, Gatunek: Film fabularny

Ognie Świętego Elma w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Obsada

  • Rob Lowe jako Billy
  • Demi Moore jako Jules
  • Emilio Estevez jako Kirbo
  • Judd Nelson jako Alex
  • Andrew McCarthy jako Kevin
  • Ally Sheedy jako Leslie
  • Mare Winningham jako Wendy
  • Martin Balsam jako pan Beamish

Więcej »

Opis programu

ZwińRozwiń

Siódemka absolwentów Uniwersytetu Georgetown spotyka się w szpitalu po tym, jak dwoje z nich miało niewielki wypadek samochodowy. Nieoczekiwane spotkanie w dość nietypowej scenerii daje okazję do wzajemnych zwierzeń i długich rozmów o dotychczasowych sukcesach i niepowodzeniach. Siedem różnych historii, siedem różnych sposobów na życie.

Joel Schumacher buduje portret grupy przyjaciół z college'u, którzy wspólnie wkraczają w dorosłe życie. W rolach głównych występują: Demi Moore, Rob Lowe i Andie MacDowell. Bohaterami filmu jest siedmioro przyjaciół, którzy właśnie skończyli college. Świat stoi przed nimi otworem, zewsząd czekają różne możliwości. Jednak nie każdy wybór życiowy będzie trafny, a dorosłość okaże się trudniejsza niż sobie wyobrażali. Billy (Rob Lowe) to typ buntownika i lekkoducha, w dodatku bez stałej pracy. Skrycie podkochuje się w nim Wendy (Mare Winningham) - dziewczyna z tzw. dobrego domu, w której rodzice pokładają wielkie nadzieje. Ona jednak ma własny plan na życie. Billy zawsze mógł liczyć na wsparcie Alexa (Judd Nelson) - jednak ten woli się teraz zająć własną karierą. Chce się też oświadczyć swojej dziewczynie Leslie (Ally Sheedy), mimo, że ich związek przechodzi poważny kryzys. Z kolei Kirbo (Emilio Estevez), który pracuje w barze St. Elmo, gdzie przesiadują przyjaciele, zakochał się w obcej, pięknej nieznajomej (Andie MacDowell). Jest jeszcze Kevin - skryty, nieśmiały kumpel Kirba, który nie wierzy w miłość, oraz coraz bardziej uzależniona od narkotyków Jules (Demi Moore). Siedem osób, życiowe zakręty, skomplikowane relacje. Czy w końcu odnajdą szczęście? W 1985 roku Joel Schumacher, przyszły mistrz kina akcji, autor takich obrazów jak "Czas zabijania", "Upadek" czy "Klient", postanowił nakręcić kameralną opowieść o młodych ludziach wkraczających w dorosłe życie. Są więc pierwsze poważne decyzje, poszukiwanie pracy, pierwsze problemy i rozterki. Nad tym wszystkim jednak góruje moc prawdziwej przyjaźni, która połączyła bohaterów podczas studiów. Uzupełnieniem fabuły jest rewelacyjna, nominowana do nagrody Grammy ścieżka muzyczna. W rolach głównych znalazły się początkujące gwiazdy jak 23-letnia wówczas Demi Moore, na 5 lat przed występem w przełomowym dla jej kariery "Uwierz w ducha", czy Rob Lowe - gwiazdor młodzieżowego kina z lat 80., laureat 5 nominacji do Złotego Globu - ostatnio w 2013 za występ w "Wielkim Liberace'em". Na drugim planie pojawia się Andie MacDowell, dla której był to dopiero drugi film pełnometrażowy w karierze.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 6.4 Głosów: 12

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×